معاون سابق آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش :فاصله حداقل ۲۰ روز بین آخرین امتحان نهایی و کنکور ایجاد می‌شود/ هنوز هدایت تحصیلی ۳۰۰ هزار دانش‌آموز مانده است

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز علی زرافشان معاون سابق آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص تغییر زمان کنکور اظهار کرد: در آخرین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو موضوع تغییر زمان کنکور مطرح شد و مقرر شد سازمان سنجش به نحوی زمان کنکور را تنظیم کند که بین آخرین امتحان نهایی دانش‌آموزان و برگزاری کنکور فاصله حداقل ۲۰ روز وجود داشته باشد.

 

وی ادامه داد: این فاصله زمانی به این دلیل است که دانش‌آموزان بعد از امتحانات نهایی، فرصت آمادگی برای کنکور را داشته باشند و همچنین ما فرصت داشته باشیم که نتایج امتحانات نهایی را به سازمان سنجش اعلام کنیم.

 

زرافشان درباره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان گفت: تاکنون هدایت تحصیلی بیش از ۶۵۰ هزار دانش‌آموز انجام شده است اما هنوز ۳۰۰ هزار نفر ماندند که بخشی از آنها قبولی شهریور هستند و بخشی در ترمیم نمره شرکت کردند.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲ درصد کاهش گرایش به علوم تجربی و افزایش ۲ درصدی گرایش به علوم ریاضی را شاهد بودیم، افزود: امسال این درصد باقیمانده است و کاهش و افزایشی نداشتیم.

 

معاون سابق آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه ویژه مدارس اظهار کرد: دستورالعمل این برنامه در این هفته به مدارس ابلاغ شده است و ۲ ساعت از برنامه هفتگی دانش‌آموزان دوره متوسطه اول، ویژه مدارس اختصاص یافته است.

 

وی اضافه کرد: برخی عنوان کردند که ۲ ساعت از برنامه درسی حذف شده است در حالی که چنین نیست؛ همه دانش‌آموزان ۳۰ ساعت در هفته در مدرسه حضور دارند و از مجموع این ساعات، ۲ ساعت برنامه متناسب با شرایط محلی توسط مدرسه برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

 

به گزارش فارس، امروز طی مراسمی علی زرافشان به عنوان معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی معرفی شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *