چه کسانی صلاحیت رانندگی خودرو سرویس مدرسه دارند؟

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز به نقل از خبرخودرو، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت با توجه به آغاز سال تحصیلی و انتخاب سرویس مدرسه از طرف خانواده ها به ذکر نکاتی در این زمینه پرداخت.

 

سرهنگ محمد رازقی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت: مطابق با قانون، راننده و خودرو سرویس مدرسه باید دارای شرایطی باشند. طبق آیین نامه اجرایی حمل و نقل، خودرو سرویس مدرسه لازم است دارای برگه معاینه فنی، بیمه نامه سرنشین و شخص ثالث، کمک های اولیه از جمله کپسول اطفاء حریق و همچنین برچسب سرویس مدرسه بر روی شیشه جلو باشد.

 

وی در خصوص شرایط رانندگان سرویس مدرسه گفت: راننده سرویس مدرسه باید دارای گواهینامه معتبر رانندگی متناسب با خودرو، گواهی سلامت جسمانی و همچنین گواهی صلاحیت راننده سرویس مدرسه باشد که این گواهی بعد از طی دوره های آموزشی لازم در آموزش و پرورش و پلیس راهنمایی و رانندگی، از سوی سازمان تاکسیرانی به راننده سرویس اعطا می شود.

 

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت اظهار داشت: پلیس راهور در طول سال تحصیلی نیز بر عملکرد رانندگان و خودرو سرویس نظارت دارد.

 

سرهنگ محمد رازقی افزود: در صورت دود زا بودن خودرو سرویس، برگه و صلاحیت معاینه فنی خودرو از دست می رود. همچنین در صورتی که راننده در یک تصادف رانندگی منجر به جرح یا فوت مقصر باشد و یا سه مورد تخلف رانندگی حادثه ساز مرتکب شود، صلاحیت رانندگی خودرو سرویس مدرسه از دست خواهد رفت و پلیس در طول سال بر کلیه رانندگان و خودرو های سرویس به همین شکل نظارت خواهد داشت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *