وزیر آموزش و پرورش در لرستان: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی مستلزم دریافت ردیف/ لایحه پیشنهادی رتبه‌بندی تحویل دولت شد

ویژه ها

به گزارش سرمشق نیوز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، سیدمحمد بطحایی در همایش نکوداشت خدمات فرهنگی و عمرانی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شاید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رفتاری رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور اخلاصی است که در کارشان وجود دارد بدون اینکه علاقه‌ای به سخنرانی‌ها و نمایش دادن خود داشته باشد.

 

وی بابیان اینکه اخلاص جریان خیرین مدرسه‌ساز را در کشور هدایت می‌کند افزود: اگر نبود وجود این مرد بزرگ ما امروز نمی‌توانستیم افتخار کنیم که بخش عمده‌ای از واحدهای آموزشی ما توسط خیرانی که در گوشه و کنار کشور وجود دارند ساخته می‌شود.

 

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: دریکی دو سال اخیر جهت‌گیری این نهاد به سمت خارج از کشور وجود داشته، خیرانی در خارج از کشور آمادگی برای حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه داری را داشته‌اند و اخلاصی که در کار رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور وجود دارد شاید مهم‌ترین عامل موفقیتشان در بیش از ۲۰ سالی است که جامعه خیران مدرسه‌ساز را باهمت بلند خود اداره کرده است.

 

وی با اشاره به پرداخت سرانه مراکز آموزشی بیان کرد: بخشی از سرانه را پرداخت کرده‌ایم و در یک الی دو هفته گذشته سرانه‌ای را به استان‌ها داده‌ایم و امیدواریم تا قبل از پایان شهریورماه یک نوبت سرانه دیگر را برای مناطقی که امکان کمک‌های مردمی در آن وجود ندارد و یا کم است ارسال کنیم تا از این سرانه برای آماده کردن مدرسه استفاده کنند.

 

بطحایی تصریح کرد: لایحه پیشنهادی در راستای رتبه‌بندی برای دولت فرستاده‌ایم که امیدواریم به‌زودی در دستور کار قرار بگیرد و به مجلس برود، نمایندگان مجلس نیز با استقبالی که از این کاردارند یقین داریم کارهای لازم را برای عملیاتی شدن و اجرای طرح رتبه‌بندی انجام خواهد داد.

 

وی خاطرنشان کرد: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی مستلزم دریافت ردیف و اجازه از سازمان امور اداری استخدامی است، تا زمانی که سازمان اداری استخدامی نه‌تنها برای آموزش‌وپرورش بلکه برای همه دستگاه‌ها این اجازه را ندهد و ردیف تبدیل  وضعیت ندهد این اتفاق نمی‌افتد.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: مذاکراتی را با سازمان داشته‌ایم و دلایل را آورده‌ایم و سازمان نیز نهایت همکاری را انجام می‌دهد در راستای سیاست‌هایی که دولت در برنامه تحول نظام اداری دارد این کار را انجام می‌دهد و امیدواریم تا قبل از سال ۹۷ بتوانیم تعدادی از این ردیف‌ها را اخذ کنیم

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *