جمعیت دانش‌آموزی رشته‌های کاردانش امسال یک‌سوم افزایش می‌یابد

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مصطفی آذرکیش در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با توجه به استقرار پایه دوازدهم، گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال با سه‌ساله شدن آموزش‌های دوره کاردانش یک‌سوم به جمعیت دانش‌آموزی این شاخه تحصیلی افزوده شود.

 

وی افزود: بنابراین انتظار می‌رود به‌همین میزان، به تجهیزات، نیروی انسانی و فضای فیزیکی نیز افزوده شود تا ما پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان باشیم. سال گذشته ۳۴۰ هزار نفر در رشته‌های مهارتی کاردانش مشغول به‌تحصیل بودند که بر آورده‌ها نشان می‌دهد امسال ۳۰۰ هزار نفر به این جمعیت افزوده شود.

 

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به اینکه افزایش جمعیت دانش‌آموزی به‌صورت پراکنده در کشور انجام می‌شود؛ به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم، براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده، تا حد امکان و به کمک دستگاه‌های مختلف، نیازهای موجود را قبل از آغاز سال تحصیلی برطرف کنند.

 

آذرکیش ادامه داد: در مجموع ۷ هزار و ۱۰۰ مدرسه برای آموزش رشته‌های مهارتی در کشور وجود دارد، که ۴ هزار و ۴۰۰ مدرسه در اختیار رشته‌های کاردانش و ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه در اختیار رشته‌های فنی و حرفه‌ای است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *