چرا رأی اعتماد به وزیر آموزش و پرورش سازنده است؟ / تفاوت هایی که در وزارت بطحایی چشم نواز است.( بارو فولادی عضو شورای عالی آموزش و پرورش)

سرویس یادداشت

وزیر محترم آموزش و پرورش از کارشناسانی است که سال ها در سطوح علمی و اجرایی وزارت تجربه کسب کرده است. به عبارتی، از جنس فرهنگیان و برای معلمان است:

۱. از زمان حضور ایشان، نگاه صرف آموزشی به نگاه علمی- فرهنگی و یک پارچه به رشد کودکان و نوجوانان تغییر کرده است.

۲. مدرسه به عنوان کانون تربیت و محله مورد توجه جدی است.

۳. احترام به افکار عمومی و پاسخ گویی به طور جدی سرلوح کار او بوده است.

۳. به جای بد اخلاقی و تندخویی؛ ادب، احترام، صداقت، صبوری، آرامش و متانت اصل بوده است.

۴. تعامل، مذاکره و رایزنی اغنایی در درون سازمان و برون سازمان مورد توجه جدی قرار گرفته است.

۵. حضور در جلسات شورای عالی، نشست های علمی، کارگروه های تخصصی برای حمایت از جایگاه آموزش و پرورش، معلمان و دانش آموزان و به طورکلی، تحول خواهی پررنگ بوده است.

۶. به جای قهر و جنجال؛ گفت و گوی علمی، پیگیری تؤأم با احترام و جدیت برجسته و نمایان بوده است.

۷. اضطراب و استرس زدایی از مدرسه (یعنی توجه توجه به نشاط و شادابی در مدرسه)، راهبردی اساسی بوده است.

۸. شفاف سازی و پیشگیری از سوء استفاده مالی در برخی مؤسسات از طریق فراهم آوردن ساز وکار مشارکت معلمان مورد توجه قرار گرفته است.

۸. تدوین زیرنظام ها و اجرایی شدن سند تحول بنیادین برای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش و معلمان مورد توجه و پیگیری جدی قرار گرفته است.

۹. توجه به معیشت معلمان و شایستگی های حرفه ای منابع انسانی در قالب زیرنظام های سند به عنوان دغدغه های اساسی مورد توجه و پیگیری مستمر قرار گرفته است.

۱۰. فرایند انتصاب مدیران و سامانه گسترش دایره امکان انتخاب مدیران توانمند در مدارس در راستای مشارکت معلمان ایجاد و اصلاح شده است.

 

اکنون بیش از پیش، نیازمند نگاه علمی، آرامش، همگرایی و تمرکز درون سازمانی هستیم تا با حمایت نمایندگان آگاه و محترم مجلس شورای اسلامی گام های عملیاتی و اجرایی لازم برداشته شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *