ذوالنور: بطحایی در آموزش و پرورش خوب عمل کرد

اخبار

مجتبی ذوالنور عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس روز شنبه در واکنش به تقاضای استیضاح وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: این تقاضا را امضا نکردم و اگر استیضاح در مجلس برگزار شود رای منفی می دهم.

وی ادامه داد: من دلایل متعددی دارم که بطحایی در وزارت آموزش و پرورش نسبتا خوب کار کرده است و اگر کاستی هایی هم وجود دارد از رسوب گذشته است، بعضی کارها هم در حیطه اختیارات وی نیست بلکه مواردی از بالاتر تحمیل می شود.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: بطحایی هر کجا آثاری از سند ۲۰۳۰ یا مشابه آن در وزارت آموزش و پرورش وجود داشته با آن مقابله کرده است بنابراین او را مقصر وضعیت امروز آموزش و پرورش نمی دانم.

ذوالنور با بیان این که جرم و جزا باید با یکدیگر متناسب باشد، خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش جرمی را مرتکب نشده که بخواهیم وی را استیضاح کنیم و من خیلی این را عاقلانه نمی دانم.

وی تاکید کرد: من از نمایندگان می خواهم که دلایل وزیر را بشنوند و منصفانه قضاوت کنند و در مجموع نظر بنده بر استیضاح نیست.

تقاضای استیضاح وزیر آموزش و پرورش با امضای ۲۰ نماینده هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

براساس اعلام هیات رییسه مجلس، جلسه استیضاح بطحایی سه شنبه این هفته برگزار می شود.

علل کاهش اعتبارات آموزش و پرورش، کاهش اعتبارات نوسازی و بازسازی مدارس، تضعیف دانشگاه فرهنگیان با گرفتن نیروهای خدماتی، جعل مطالب در کتب درسی، ورود زودهنگام دانشگاه فرهنگیان به تبلیغات انتخاباتی، عدم پایبندی به برنامه‌های ارائه شده در روز رأی‌ اعتماد، بی ‌توجهی به زبان محلی، عدم پذیرش مسئولیت در مورد حوادث برخی مدارس، سوء مدیریت در برخی مدارس از محورهای این استیضاح است.

 

ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *