معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور ؛ بهترین مسیر کشف و پرورش استعدادهای هنری و فرهنگی دانش آموزان، جشنواره های فرهنگی و هنری است

اخبار

علیرضا کاظمی با اشاره به حضور بیش از ۲۰۰۰دانش آموز در اردوگاه شهید باهنر تهران، از ۱۸تا ۲۹مردادماه اظهار کرد:جشنواره فرهنگی و هنری بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری دانش آموزی کشور است که مسیر طولانی و پر پیچ و خمی را طی کرده است و امروز به ایستگاه پایانی خود رسیده است.

 

وی افزود:در سطح مدرسه ۶میلیون نفر- رشته دانش آموز در مسابقات شرکت کردند و ۴۶۰۰اثر به دبیرخانه کشوری رسیده است که نهایتاً۲۰۰۰دانش آموز منتخب در شش حوزه هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، رسانه و فضای مجازی، ادبی و پژوهشی و هنرهای آوایی به مرحله نهایی مسابقات راه پیدا کرده اند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آمورش و پرورش، هنر را یکی از بهترین و رساترین ابزار انتقال پیام دانست و گفت: انتقال پیام با هنر هم برای گوینده و هم مخاطب جذابیت خاص خودش را دارد و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در بین۶ساحت تربیتی، یکی از مهم ترین ساحت ها، ساحت تربیتی هنر و زیباشناختی است که نشان از اهمیت و جایگاه هنر در فرایند تعلیم‌و تربیت دارد و هنر در سند تحول هدف و ابزاری است که در خدمت سایر ساحت های تربیتی دینی،علمی،اجتماعی و اقتصادی مسیر رسیدن به اهداف را ممکن می سازد.

 

کاظمی تصریح کرد: بهترین مسیر کشف استعدادهای هنری وفرهنگی دانش آموزان و پرورش آن،جشنواره های فرهنگی و هنری است که سرمایه های هنری آینده کشور را شناسایی و‌معرفی می کند و امروز این جشنواره مرکز جوشش و تولید سرمایه های اجتماعی هنری و فرهنگی کشور است.

 

وی خاطرنشان کرد: در کنار سایر وظایف نظام تعلیم و تربیت باید به تربیت هنری و زیبا شناختی توجه شود و در برنامه درس ملی فضای پرداختن به استعدادهای هنری در نظر گرفته شود.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آمورش و پرورش با اشاره به وجود فضای تعاملی در جشنواره گفت: رویکرد مهارت های تخصصی که دانش آموزان در کنار مهارت های ارتباطی در فضای تعاملی با دانش آموزان دیگر در جشنواره کسب می کنند ، بسیار ارزشمند و مهم است و فضای شادی و نشاط جشنواره باعث کاهش آسیب های اجتماعی همچون خشم، استرس، اضطراب و افسردگی خواهدشد و دانش آموزان در این مسیر شادی آفرین، پیش رو هستند.

 

کاظمی ادامه داد: زمانی هنر و فرهنگ ارزش پیدا می کند که در آن روح و نگاه الهی دمیده شده باشد و تربیت شهروند هوشمند، متفکر، خلاق، بصیر و آگاه از بروندادهای ارزشمند جشنواره فرهنگی و هنری است

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *