رئیس اداره مدارس غیردولتی تهران: بازگشت ۶۰۰ میلیون شهریه اضافی به خانواده‌ها

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مسعود نیک فطرت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری صداوسیما گفت: تخلفات این مدارس شامل دریافت شهریه اضافی، به کارگیری معلمان غیر هم جنس و فاقد صلاحیت آموزشی­ و تخلف از قوانین نوسازی مدارس بوده است.

 

وی افزود: به اولیای مدارسی که شهریه اضافی پرداخت کرده بودند از طریق تماس تلفنی و پیامک اطلاع رسانی شد تا ۶۰۰ میلیون تومان شهریه اضافی دریافت شده به خانواده‌ها باز گردد.

 

وی از خانواده‌ها خواست، در صورت مشاهده دریافت شهریه اضافی در مدارس به ناظران ما در مناطق آموزش و پرورش مراجعه و تخلف را اعلام کنند تا ناظران با حضور در مدرسه نسبت به برخورد قانونی با متخلفان اقدام کنند.

 

وی تاکید کرد: شهریه مصوبی که در پایگاه­ آموزش و پرورش به نشانی mosharekatha.ir اعلام شده شامل شهریه برنامه مصوب درسی و فوق برنامه درسی و اجباری است و شهریه برنامه‌های غیردرسی و خدماتی مانند سرویس مدرسه، ناهار و روپوش، ​ شهریه تابستانی و اردو‌های نوروزی و جشن تکلیف به طور کامل اختیاری است و دریافت شهریه اجباری در این موارد تخلف است.

 

رئیس اداره مدارس غیردولتی شهر تهران به فعالیت این مدارس در سال تحصیلی آینده اشاره کرد و گفت: ۸۰ مدرسه غیردولتی امسال مجوز فعالیت گرفته و به مدارس غیردولتی اضافه شدند و ۴۴ مدرسه به دلیل نداشتن دانش آموز و مشکلات اقتصادی و اجاره بها از ادامه فعالیت خودداری کردند.

 

نیک فطرت افزود: هم اکنون ۳۵ تا ۴۰ درصد صندلی‌های مدارس غیردولتی در شهر تهران خالی هستند به همین علت حریم جنسیتی و دوره تحصیلی برای هر مدرسه غیر دولتی در نظر گرفته شده است و هر مدرسه باید با مدرسه دیگر در همان منطقه حداقل ۲۵۰ متر فاصله داشته باشد.

 

وی گفت: تدریس درس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی ممنوع است و تدریس کتاب زبان انگلیسی در شیف غیر رسمی مدارس غیر دولتی و به صورت آموزشگاه زبان مجاز خواهد بود.

 

وی تأکید کرد: تحصیل دانش آموزان در مدارس غیردولتی به صورت مختلط یا استفاده از معلمان مرد در دبیرستان‌های دخترانه ممنوع است و معلمان گزینش نشده نیز حق تدریس در هیچ مدرسه غیر دولتی را ندارند.

 

نیک فطرت از اعزام ناظر مقیم به مدارس ۶ منطقه پر تراکم خبر داد گفت: تا کنون ۲ هزار و ۷۰۰ بازدید از مدارس غیردولتی شهر تهران از فروردین تا کنون انجام شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *