بطحایی در اختتامیه مسابقات قرآن دانش‌‌آموزان پسر در بخش آوایی:«قرآن» تنها راه نجات بشر در شرایط سخت امروز است

ویژه ها

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه سی و ششمین مسابقات قرآن دانش‌‌آموزان پسر در بخش آوایی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، خطاب به دانش‌آموزان حاضر در این مسابقات، اظهار کرد: همانطور که در منش زندگی دنبال تمسک به قرآن و عمل به آموزه‌های آن هستید باید بدانید تنها راه نجات بشر در شرایط سخت امروز تمسک به قرآن  است.

 

وی افزود: بشری که در شرایط و سختی‌های دنیای امروز گرفتار شده و در مسیرهای ناجوانمردانه امروز سرگشته و حیران به دنبال ساحل نجات برای رسیدن به آرامش است راهی جز تمسک به آموزه‌های قرآنی ندارد.

 

بطحایی ادامه داد: بشر امروز به‌جای آنکه در مسیری با نشاط که خدا برای او ترسیم کرده است قرار گیرد، اکنون در مسیری خطرناک که انواع تهدید و خطرهای روحی تحمیل می‌شود راه را در پیش گرفته است.

 

وی با بیان اینکه انس با قرآن شرط لازم برای تمسک به قرآن و آموزه‌های وحیانی است، گفت: تمسک یعنی عمل به آنچه خدا برای عاقبت به خیری بشر تجویز کرده است.

 

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: قرآن بزرگترین و ارزشمندترین هدیه خالق به اشرف مخلوقات یعنی انسان است؛ هدیه‌ای که متأسفانه به دلایل مختلف به خصوص ضعف بصیرت مهجور مانده و بر روی طاقچه یا به عنوان جهیزه عروس و هدیه از آن بهره گرفته می‌شود و عطش او را از این دریای عظیم رفع نمی‌کند.

 

وی گفت: برگزاری این مسابقات و اشاعه این مراسم‌ها در جامعه اسلامی حتماً قدم مؤثری برای انس بیشتر با قرآن و استفاده از آموزه‌های وحیانی در قرآن است.

 

بطحایی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش تلاش می‌کند تا با کیفیت و دقت بالاتری این مراسم‌ها را در کشور توسعه دهد، افزود: این رویداد بزرگ امروز با حضور دانش‌آموزان برگزیده کشوری به عنوان بزرگترین رویداد کشوری است که از سراسر کشور فرزندان به رقابت می‌پردازند و این موضوع نشان می‌دهد که همچنان در میهن اسلامی ما، پایه و اساس اداره حکومت براساس آموزه‌های قرآنی است.

 

وی مهم‌ترین وظیفه آموزش و پرورش را پرورش همه جانبه و یکپارچه دانش‌آموزان در تمام ساحت‌های تربیتی دانست و گفت: براساس سند تحول بنیادین ما ۶ ساحت تربیتی داریم که زمینه تربیت را به صورت متوازن برای تمام فرزندان فراهم می‌کند.

 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید زمینه لازم برای پرورش استعدادهای زیستی و بدنی دانش‌آموزان فراهم شود؛ شما دانش‌آموزان هدایت‌گر نظام اسلامی هستید و باید همزمان با رشد در ساحت‌های اعتقادی، اخلاقی، زیستی و بدنی تمرین مهارت‌های اجتماعی در آموزش و پرورش را داشته باشید و اینکه چگونه باهم برای حل مسائل اجتماعی اهتمام بورزید را در مدرسه تمرین کنید.

 

وی، ساحت اقتصادی، علمی و فناوری، زیبایی شناختی و هنری را از دیگر ۶ ساحت‌ها عنوان کرد که از طریق این ساحت‌ها امکانات و زیرساخت‌های لازم برای پرورش استعدادهای دانش‌‌آموزان فراهم می‌شود.

 

بطحایی افزود: ما معلمان و آموزشی و پرورشی‌ها تلاش می‌کنیم تا مدارس‌مان، مدارسی شوند که در همه ساحت‌های شش‌گانه، استعدادهای دانش‌آموزان شکوفا شود.

 

وی تصریح کرد: عمل به آموزه‌های الهی و وحیانی راه نجات‌بخش برای پیشرفت است و هیچ راهی برای رسیدن به پیشرفت جز تمسک به این ساحل وحیانی نیست.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *