معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش:۸۰ درصد دانش‌آموزان کشور از داشتن یک سالن ورزشی برای ورزش صبحگاهی محرومند

اخبار

مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش به کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش به دلیل تعداد بالای بازنشستگان و تعداد پایین استخدام‌شوندگان در سال‌های آینده اشاره کرد و گفت: میانگین سن معلمان تربیت بدنی نسبت به سایر دروس پایین‌تر است و این بخش آسیب کمتری از کمبود نیرو خواهد دید.

وی با اشاره به اجرای طرح آموزش معلمان پایه در مدارس ابتدایی بیان کرد: امسال طرح ضربتی و فراگیر آموزش معلمان پایه با اولویت مدارس ابتدایی دختران در سطح کشور اجرا می‌شود.

حمیدی اضافه کرد: چشم‌انداز حوزه تربیت بدنی، حضور معلمان متخصص در مدارس ابتدایی است و این امر با همکاری مدیران و معاونان مدارس به صورت مطلوب‌تر اجرا می‌شود.

وی افزود: در زمان حاضر معاونان پرورشی به عنوان معاونان پرورشی و تربیت‌بدنی در مدارس فعالیت می‌کنند و از این طریق ۴۰ هزار نفر به ظرفیت نیروی بخش تربیت‌بدنی افزوده شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اجرای طرح مدرسه قهرمان یکی دیگر از مزیت‌های فراهم شده برای کمک به بخش تربیت‌بدنی در مدارس است تا سایه تربیتی مدارس گسترده‌تر شود.

وی همچنین آموزش و علاقه‌مند کردن معلمان پایه به فعالیت‌های ورزشی را مورد تأ‌کید قرار داد و گفت: سالانه ۵۰۰ معلم ورزش نیز از طریق سهمیه ماده ۲۸ در کشور استخدام می‌شود.

حمیدی به پیگیری‌های مستمر جهت افزایش سهمیه پذیرش دانشجویان تربیت‌بدنی در دانشگاه فرهنگیان نیز اشاره کرد و افزود: تصمیم‌گیرندگان با توجه به نقش و جایگاه تربیت بدنی در سلامت جامعه باید اعتبار مناسبی به آن اختصاص دهند.

وی با اشاره به اعتبارات بالایی که در بخش بهداشت و درمان هزینه می‌شود، بیان کرد: اگر در فعالیت‌های تربیت‌بدنی و در زمینه فعالیت‌های حرکتی و تربیتی سرمایه‌گذاری شود، نسل‌ها بیمه می‌شوند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تا زمانی که سازمان‌های متولی ورزش، ورزش دانش‌آموزی را اثرگذار و ریشه‌ای نپندارند، آن را به صورت رقیب می‌بینند و برای سبقت گرفتن در اخذ منابع تلاش می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به نگاهی که تربیت‌بدنی را در آموزش و پرورش نمی پذیرد، گفت: تصمیم‌سازان و سازمان های متولی باید ورزش دانش‌آموزی را باور کنند.

حمیدی با قدردانی از توجه دولت و مجلس به تربیت بدنی در آموزش و پرورش، گفت: هر سالن ورزشی که در سطح کشور توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی احداث می‌شود باید با حفظ مالکیت دستگاه‌ها در کنار مدارس بنا شود.

وی بیان کرد: هم اکنون ۸۰ درصد سالن‌های کشور در نوبت صبح خالی است و ۸۰ درصد دانش‌آموزان مدارس کشور از داشتن یک سالن ورزشی برای ورزش صبحگاهی محروم هستند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش یک ساعت درس تربیت بدنی به پایه یازدهم و ۲ ساعت به پایه دوازدهم موجب شده است تا مدارس کشور به ۳۸۰۰ معلم جدید تربیت‌بدنی نیاز داشته باشد.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *