معاون بهزیستی کشور:وجود ۱۰ هزار دانش‌آموز «معتاد»

اخبار

فاطمه عباسی  گفت: غربالگری کودکان در بحث بینایی‌سنجی و شنوایی‌سنجی به صورت مرتب انجام می‌شود و ۹۰ درصد غربالگری کودکان انجام شده، اما اکنون می‌بینیم که شیوع برخی اختلالات مانند شنوایی در کودکان بالا رفته است.

 

وی از اجرای دو طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) و ماد (مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان) ایجاد شده است.  در اجرای طرح نماد سامانه معتبری در وزارت آموزش و پرورش برای شناسایی و درمان دانش‌آموزان معتاد و همچنین برای شناسایی کودکان و نوجوانان در معرض خطر اعتیاد راه اندازی شد.

 

آموزش مفاهیم حقوقی به دانش آموزان

 

عباسی با اشاره به وجود ۱۰ هزار دانش آموز معتاد گفت: بهزیستی در اجرای طرح نماد در تدوین و تهیه بسته‌های روانشناسی و مددکاری پیشگیری از اعتیاد دانش‌آموزان و درمان موردی آنهایی که بضاعت مالی ندارند و بی‌سرپرست هستند، مشارکت دارد.

 

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور همچنین از اجرای برنامه پیشگیری از اعتیاد در زنان و کودکان خبر داد و گفت: مداخله‌های به هنگامی در این زمینه انجام شده به طوری که ۶ مرکز مخصوص کودکان معتاد و دو مرکز ویژه مادر و کودک برای اینکه مادران در کنار فرزندانشان باشند ایجاد شده است.

 

وی گفت: همچنین طی سال‌های اخیر با کمک معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری و آموزش و پرورش پروژه‌ای در حال اجرا است که مفاهیم حقوقی به تمامی گروه‌های آموزشی و دانش‌آ‌موزی داده می‌شود تا ارتقای سطح آموزش را به صورت نسلی افزایش دهیم.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *