کسی بدون اطلاع وزیر از طرف او پیام صادر می‌کند؟ /چه کسی پیام های وزیر آموزش و پرورش را می‌نویسد؟ 

اخبار اختصاصی برگزیده ها سرویس گزارش

پیامی از طرف سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران و مشاوران زن وزارتخانه در همدان قرائت شد که با متن منتشر شده در پورتال روابط عمومی وزارت خانه بسیار متفاوت بود. این تفاوت این سوال را ایجاد می‌کند که آیا وزیر اصلا از متن این پیام ها خبر دارد؟

به گزارش سرمشق نیوز روز سه شنبه صبح، بیست و نهم خرداد ماه، پور داوود مدیر کل استان همدان پیامی از طرف وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه اولین گردهمایی مدیران و مشاوران وزارت آموزش و پرورش که در شهر همدان برگزار می‌شد را قرائت کرد.

بعد از قرائت آن پیام کانال «مهردخت» منصوب به دفتر امور زنان متن آن پیام را ساعت ۹:۳۳ دقیقا همانگونه که پور داوود خوانده بود منتشر کرد.

پورتال رسمی وزارتخانه اما با سه ساعت و نیم تاخیر نسبت به کانال مهردخت پیام وزیر را ساعت ۱۳ همان روز منتشر کرد.نکته عجیب این بود که پورتال روابط عمومی متن این پیام کوتاه را با تغیرات نسبتا زیادی منتشر کرده بود.

فردای آن روز «شاپور محمدزاده» مدیر کل دفتر وزارتی در بخشی از این گردهمایی به سخنرانی پرداخت و در ابتدای سخنان خود گفت که می‌خواهد پیام وزیر را قرائت کند. این در حالی بود که پیام وزیر روز گذشته قرائت شده بود.

محمد زاده پیام وزیر را نه آنگونه که پورداوود روز گذشته خوانده بود بلکه دقیقا متنی که پورتال وزارتخانه منتشر کرده بود را خواند. که این اختلاف در متن پیام وزیر برای شرکت کنندگان عجیب بود.

حال با این اختلاف سوالی پیش می‌آید که آیا وزیر آموزش و پرورش خودش برای این مراسم ها پیامی می‌نویسد یا کسانی از طرف او هر چه می‌خواهند می‌نویسند؟ اصلا وزیر خودش از متن پیام هایی که می‌دهد خبر دارد؟

اگر وزیر پیامی را تایید کرده چرا متن آن تغییر می‌کند؟ اگر آن را تایید نکرده پس چرا آن پیام از طرف وزیر قرائت می‌شود؟

اینکه پیام سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در رسانه ها بازتاب پیدا می‌کند نشان از اهمیت آن دارد اما آیا او از اهمیت پیام ها و جایگاهی که دارد آگاه است؟

شما می‌ توانید متن و عکس دو پیام وزیر را در ادامه بخوانید:

 

متن کانال مهردخت

بسم الله رحمن الرحیم

 

با سلام و تبریک فرارسیدن عید سعید فطر

آموزش و پرورش جایگاه تعلیم و تربیت فرزندان ایران و کانون است؛ اگر این سازمان نقش خود را به درستی ایفا نکند جامعه مدام درگیر مشکلات و معضلات روز افزون اجتماعی خواهد شد. زنان به عنوان بیش از پنجاه درصد جامعه ۱۳ میلیون نفری آموزش و پرورش نقش بسیار اساسی و سازنده‌ای در اداره این سازمان پرورش دهنده دارند. زنانی که بیش از پنجاه درصد معلمان، کارمندان و مدیران آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند. از آنجا که مخاطبین آموزش و پرورش که شامل دانش آموزان و والدین آن ها است به وسعت جمعیت تحت تاثیر این نهاد آموزشی و تربیتی پی می‌بریم.

قطعا توسعه پایدار به جز با آموزش صحیح و بنیادی رخ نخواهد داد و بانوان محور این توسعه هستند که خود بهره‌مند از این توسعه خواهند بود.

گردهمایی مدیران و مشاوران زن آموزش و پرورش با هدف توان افزایی و معرفی ظرفیت‌های این سرمایه های عظیم انسانی گام بلندی است در جهت بهره مندی نظام از نیروی انسانی زنان.

طبعا مهارت افزایی زنان جامعه اعم از مدیران، معلمان و مربیان موجب رشد و توسعه همه جانبه کشور و دستیابی به اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

اینجانب با آرزوی توفیق برای برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این همایش بزرگ رجای واثق دارم که در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برگ زرینی به کارنامه درخشان و موثر آموزش و پرورش افزوده شود.

.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید محمد بطحایی

متن پورتال آموزش و پرورش

با سلام و تبریک فرارسیدن عید سعید فطر

آموزش و پرورش، نهاد تأثیرگذاری است که می‌تواند زمینه‌ساز تحولات اساسی و توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی میهن اسلامی شود و پیشرفت و آبادانی کشور نتیجه‌ی حضورزنان بلندهمتی است که نقشی پویا، تأثیرگذار و محوری در زمینه های مختلف ایفا کرده و با تکیه بر اندیشه و تلاش شبانه‌روزی خود خدمات ارزنده ای به آینده‌سازان میهن عزیزمان ارائه نموده‌اند.

زنان بیش از ۵۰ درصد جامعه ۱۳ میلیون نفری آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند و نقش بسیار اساسی و سازنده‌ای در اداره این نهاد مهم وتأثیر گذار دارند.

گردهمایی مدیران و مشاوران زن آموزش و پرورش باهدف توان‌افزایی و معرفی ظرفیت‌های این سرمایه‌های عظیم انسانی گامی بلند است در جهت بهره‌مندی نظام از نیروی انسانی زنان و طبیعتاً مهارت افزایی زنان جامعه اعم از مدیران و معلمان و مربیان موجب رشد و توسعه همه‌جانبه کشور و دستیابی به اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

این‌جانب ضمن آرزوی توفیق برای برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این همایش بزرگ، رجای واثق دارم که این‌گونه حضور و نقش آفرینی زنان، برگ زرینی به کارنامه درخشان و مؤثر آموزش و پرورش اضافه خواهد کرد.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید محمد بطحایی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *