مینایی پور: گسست نسلی بین نسل دانش‌آموزان حاضر در مدرسه و تصمیم گیرندگان و سیاست گذاران به وجود آمده است

اخبار

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون در مدارس با نسل دختران دهه هشتادی روبرو هستیم و یک گسست نسلی بین نسل دانش‌آموزان حاضر در مدرسه و تصمیم گیرندگان و سیاست گذاران به وجود آمده است، گفت: سعی می‌کنیم امکان یک گفت‌وگوی بین نسلی را فراهم کنیم و قصد داریم امسال یک مطالعه عمیق روی دختران انجام دهیم.

 

فرحناز مینایی پور برنامه‌های ویژه  آموزش و پرورش برای دختران دانش آموز را تشریح و اظهار کرد: قصد داریم امسال یک مطالعه عمیق روی دختران داشته و یک آسیب شناسی در حوزه دختران انجام دهیم.

 

وی افزود: اکنون در مدارس با نسل دختران دهه هشتادی روبرو هستیم و یک گسست نسلی بین نسل دانش‌آموزان حاضر در مدرسه و تصمیم گیرندگان و سیاست گذاران به وجود آمده است. سعی می‌کنیم امکان یک گفت وگوی بین نسلی را فراهم کنیم.

 

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور متخصصان رشته حقوق، جامعه شناسی، مطالعات زنان و … دراین برنامه گفت: جلساتی را با حضور دختران دانش‌آموز و متخصصان اجتماعی برگزار می‌کنیم. قرار است دختران خواسته‌ها و مطالباتشان  را در این جلسات بیان کنند. همچنین با اولیای دختران گفت‌وگوهایی را ترتیب خواهیم داد تا در نهایت به یک برنامه مطالعاتی واقع بینانه برسیم که بتوانیم در اختیار دانشگاه‌ها و مراجع تصمیم گیر بگذاریم و به فرآیند تصمیم گیری و برنامه ریزی در حوزه دختران کمک کنیم.

 

مینایی پور ادامه داد: پس از برگزاری جلسات کارشناسی در نهایت همایشی تحت عنوان «دختران امروز، نیازها و چالش‌ها» را برگزار می‌کنیم و از مقالات رسیده نیز استفاده خواهیم کرد. تصور می‌کنم با انجام این گفت‌وگوها و احصای نیازهای دختران نسل جدید بتوانیم یک طرح مطالعاتی بنیادین علمی را به سرانجام برسانیم و در واقع تولید علم کنیم.

 

وی افزود: در حوزه زنان کارهای مطالعاتی خوبی انجام شده اما در حوزه دختران کم کار شده  است. دختران دهه ۸۰ یک دنیای کاملا متفاوت با ما دارند و کسی به دنیای آن‌ها نپرداخته است. ما دهه پنجاهی‌ها از دور برای دختران دهه هشتادی تصمیم می‌گیریم در حالی که واقعا همه نیازهای آنها را نمی‌شناسیم.

 

ایلنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *