رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:اجرای طرح «نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش آموزان» در مدارس کشور

اخبار

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان در رابطه با توانمندسازی، حمایت های اجتماعی و روانی و تحکیم خانواده در کشور اجرا می‌شود.

 

انوشیروان محسنی بندپی گفت: مدرسه در رشد و پرورش شخصیت کودکان نقش مهمی دارد و شاخص های تربیتی از این سن شکل می گیرد، به همین دلیل طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان در رابطه با توانمندسازی، حمایت های اجتماعی و روانی و تحکیم خانواده اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به به روند رو به رشد اعتیاد در بین دانش آموزان ادامه داد: باید دانش آموزان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی از طریق مداخله به موقع و موثر توانمند شوند که در نظام مراقبتهای اجتماعی با استفاده از رویکرد پیشگیری رشدمدار این هدف دنبال می‌شود.

 

محسنی گفت: همچنین این طرح برای افزایش اقدامات پیشگیرانه در مدارس، افزایش توانمندی، اعتماد به نفس و توان «نه» گفتن در دانش آموزان در دست اجرا است و اهدافی مانند اجتماع پذیری، ارتقای مهارت های زندگی و پیشگیری از لغزش ها و آسیبهایی مانند اعتیاد و درمان آن را دنبال می کند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح نماد یا مراقبتهای اجتماعی با مشارکت ۹ سازمان و  وزارتخانه از جمله وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، وزارت کشور، معاونت پیشگیری قوه قضائیه، بنیاد برکت، کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور اجرا می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در این طرح ۲۴بسته مددکاری و ۳۲بسته حمایتی و مشاوره ای و روانشناختی برای ۴ گروه مخاطب شامل دانش آموز،معلمان، والدین و کارشناسان پیشگیری تهیه شده است.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *