اولاد قباد:لزوم بازنگری در حقوق بازنشستگان/ توجه به مسائل آموزش و پرورش نباید اولویت دهم باشد

اخبار

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: باید در تامین حقوق بازنشستگان و تأمین نیازهای آنان بازنگری شود.

 فریده اولاد قباد در نشست علنی سه‌شنبه، ۸ خرداد ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: تا چه زمانی باید آموزش و پرورش را در اولویت دهم قرار دهیم، تا چه زمان به منزلت و شأن همکاران فرهنگی به صورت مطلوب توجه نشود؟

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی باید ۱۰٫۲ درصد باشد این در حالی است که سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی۹ درصد بود و میزان آن در سال ۹۶، ۳۶ هزار میلیارد تومان و در سال۹۷، ۴۲ هزار میلیارد تومان بود که چیزی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان با کسری بودجه روبرو هستیم.

 

وی گفت: هنوز وزارت آموزش و پرورش نتوانسته مطالبات به حق فرهنگیان اعم از همکاران در بخش امتحانات، کارآموزی و حق‌التدریسان و سرباز معلمان را پرداخت کند این در حالی است که اعتبار بخشیدن به بیمه درمانی فرهنگیان، پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت و برابر قرار دادن با پرداختی سایر ارگان‌ها ضرورری است.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید بازنگری در حقوق بازنشستگان و تأمین نیازهای آنان شود؛ با توجه به شرایط خاص وزارت آموزش و پرورش رسیدگی به موارد مذکور اولویت اول دولت باشد.

 

اولاد قباد در خصوص آسیب‌های اجتماعی مدارس ادامه داد: متأسفانه بر اساس شاخص‌ها با کسری نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شامل مربی و مشاور مواجه هستیم؛ به ازای ۲۸۸ دانش آموز در مقطع ابتدایی باید یک مشاور وجود داشته باشد اما تعداد مشاوران صفر است.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: به ازای هر ۹۶ دانش آموز باید یک مربی پرورشی داشته باشیم اما در حال حاضر به ازای ۲۸۸ دانش آموز یک مربی پرورشی وجود دارد که متأسفانه باعث آسیب های اجتماعی در مدارس می‌شود و بسیاری از کارشناسان آموزشی ریشه آسیب‌های اجتماعی در مدارس را کمرنگ شدن مباحث تربیتی و مشاوره‌ای می‌دانند که امیدوارم به این موضوعات رسیدگی شود.

 

خبرگزاری خانه ملت

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *