در جلسه انجمن اولیا ومربیان دبیرستان زینب کبری (س) منطقه ۱۹ تهران مطرح شد:از مهمترین سیاست های وزارت آموزش وپرورش محوریت مدرسه در برنامه های آموزش وپرورش است.

اخبار

جلسه انجمن اولیا ومربیان دبیرستان دوره اول زینب کبری (س) درمنطقه نوزده تهران با حضور مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد.

 

دراین نشست ضمن ارائه گزارش از عملکرد انجمن مدرسه طی سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ هریک از اعضا نقطه نظرات وپیشنهادهای خود را به شرح ذیل ارائه نمودند:

 

۱-مکانیزم هایی پیش بینی شود تا از ظرفیت همه اولیا در پیشبرد برنامه های آموزش وپرورش مدرسه استفاده گردد.

 

۲-نگاه بالا به پایین باعث کمرنگ شدن جایگاه انجمن و کاهش مشارکت والدین در مدرسه می شود.

 

۳-مهمترین عامل افزایش مشارکت والدین در مدرسه جلب اعتماد آنهاست.

 

۴-نقش مشارکتی انجمن و اولیا بیشتر از نقش مشورتی آن مورد توجه قرار گیرد.

 

۵- در انتخاب مدرسین آموزش خانواده آزادی عمل بیشتر به مدرسه داده شود.

 

۶-نشست های مشترکی بین انجمن اولیا و مربیان با نمایندگان و تشکل های دانش آموزی برگزار گردد.

 

درپایان جلسه نور علی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان ،هدف از برگزاری این جلسات را کمک به اجرای سیاست مدرسه محوری عنوان کردند که به طور مکرر مورد تأکید وزیر آموزش وپرورش است.ایشان تأکید کردند انجمن اولیا ومربیان به عنوان یکی از ارکان مدرسه می تواند نقش مهمی در اجرای سیاست مدرسه محوری ایفا کند. اکنون که توانمند سازی دانش آموزان در امور زندگی و سودمند کردن آموخته های آنها دغدغه و مطالبه اصلی مردم از آموزش و پرورش است ؛ انجمن های اولیا و مربیان بایستی در این راستا به یاری مدارس بشتابند و وظیفه مدیران و کار کنان آموزش و پرورش از ستاد تا ادارات مناطق ،تسهیل کار مدرسه و رفع موانع پیش روی آن است.

 

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *