مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:از صدور بخشنامه‌های بی‌مورد به مدارس جلوگیری می‌شود

اخبار

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی دانش‌آموزان شهر تهران که در خانه معلم آموزش و پرورش منطقه ۳ برگزار شد، اظهار کرد: کشور راهی برای آبادانی و توسعه پایدار ندارد، جز اینکه افراد توانمندی را تربیت کند.

 

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید توانمند باشند و انسان توانمند، انسانی است که تربیت شده باشد، افزود: در تربیت افراد جامعه باید هم به تربیت جسمی و بدنی و هم تربیت دانش، آموزش و علم و هم تربیت معنوی و اخلاقی توجه کرد که این تربیت در منزل و مدرسه صورت می پذیرد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر توجه بیشتر به مدارس افزود: اگر آموزش و پرورش بخواهد درست شود که یک بخشی از نظام تعلیم و تربیت است، باید مدارس توانمند شوند.

 

وی ضمن ابراز خرسندی از این مطلب که در حوزه تربیت بدنی، قدم‌های شایسته‌ای در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برداشته شده است، گفت: حیاط پویا در دوره ابتدایی، المپیاد درون مدرسه‌ای و مسابقات آموزشگاهی، مقدمه ای است که بقیه امور هم به مدرسه سپرده شود.

 

باقری با اشاره به اینکه از صادر شدن بخشنامه‌های بیش از حد و بی مورد به مدارس جلوگیری خواهد شد، اضافه کرد: مدرسه باید اصل باشد تا شاهد وضعیت بهتری باشیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شر تهران با تقدیر از تک تک مدیران بیان داشت: فقر حرکتی و عدم نشاط را می توان با ورزش برطرف کرد.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *