رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی:میانگین افزایش شهریه مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی آینده ۱۳.۵ درصد است

اخبار

مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌ و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: رسالت تعلیم و تربیت، یک رسالت چند بعدی است.

وی ادامه داد: ارتقای جایگاه‌های شورای آموزش‌ و پرورش یک ضرورت است زیرا مشارکت همه مردم و دستگاه‌ها، دسترسی به آموزش و پرورش با کیفیت و با عدالت را فراهم می‌کند.

زینی‌وند افزود: از ابتدای سال تا کنون ۱۳۲ جلسه شوراهای آموزش‌ و پرورش داشتیم که ۴۹۶ مصوبه داشتند.

وی افزود:  ۱۰ سامانه در مدارس غیردولتی ایجاد شده است؛ به عنوان مثال برای ساماندهی مراکز آموزشی، سامانه‌ای فعال کردیم که بیش از ۱۲ هزار مرکز ورود اطلاعات داشتند.

معاون وزیر آموزش‌ و پرورش درباره سامانه مراکز پیش دبستانی گفت: ۱۵۰۰ موسس تاکنون ورود اطلاعات داشتند و کد رهگیری به عنوان مجوز موقت آنها محسوب می‌شود.

وی درباره الگوی شهریه اظهار کرد: الگوی شهریه مدارس غیردولتی بر اساس محاسبه هزینه تمام شده و برنامه آموزشی و پرورشی ارائه شده تعیین شده است.

زینی وند در خصوص فوق برنامه تابستان مدارس غیر دولتی ادامه داد: برای دوره ابتدایی ۹۰ ساعت، برای دوره متوسطه اول ۱۰۸ ساعت و برای دوره متوسطه دوم ۱۴۴ ساعت جهت تقویت بنیه علمی و مهارت آموزی دانش‌آموزان پیش بینی شده است.

وی درباره افزایش شهریه مدارس غیردولتی گفت: میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید در کشور ۱۳٫۵ درصد است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌ و پرورش اضافه کرد: در تهران میانگین افزایش شهریه ۱۳ درصد است که میانگین افزایش شهریه در ابتدایی ۱۵ درصد، در متوسطه اول ۱۳ درصد و متوسطه دوم ۱۱ درصد است.

وی در خصوص بازدید از مدارس غیردولتی اظهار کرد و گفت: ۱۳ هزار و ۷۴۷ بازدید از روند ثبت نام  مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جاری انجام شد که ۳۶ مورد عدم رعایت قانون و آیین نامه بود‌.

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *