آخرین وضعیت محمد حبیبی از زبان همسرش ! ( مصاحبه ی اختصاصی سرمشق نیوز با همسر محمد حبیبی معلم باز داشتی ) 

برگزیده ها سرویس مصاحبه

محمد حبیبی عضو کانون صنفی معلمان تهران است که در تجمع معلمان جلو سازمان برنامه و بودجه بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می برد . برای اطلاع از آخرین وضعیت این معلم زندانی با خدیجه پاک ضمیر همسر ایشان مصاحبه ای انجام دادیم که به شرح زیر است .

 

سرمشق نیوز: با سلام خدمت شما. در حال حاضر آقای حبیبی در چه حالی هستند؟

 

پاک ضمیر : ایشان هم چنان در زندان تهران بزرگ نگهداری می شوند و آسیب های متحمل شده در بازداشت الان تا حدی التیام یافته است و علی رغم در خواستهای مکرر مبنی بر عکس برداری پزشکی ولی متاسفانه هنوز این اجازه داده نشده است.و به روایت آقای حبیبی متاسفانه در زندان هایی که گنجایش تنها ۹ نفر را داراست،۳۰ نفر نگهداری می شود.و هم چنین وضع بهداشت و آب آشامیدنی بسیار ضعیف می باشد طوری که مشکلاتی مانند شپش به وفور یافت می شود.و همه این ها در حالی است که اتهامات آقای حبیبی،اتهام امنیتی است و طبق قوانین زندان ایشان باید مانند بقیه متهمان امنیتی در اوین نگهداری شود و اینکه الان در زندان تهران بزرگ هستند برای ما واقعا جای سوال است.و پیگیری های ما هنوز به جایی نرسیده است.

 

سرمشق نیوز: آقای حبیبی تفهیم اتهام شده اند؟

 

پاک ضمیر : بله.

سرمشق نیوز: چه اتهاماتی به ایشان وارد است؟

 

پاک ضمیر : اتهام به تبانی،تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی عمده ترین اتهاماتی است که به ایشان وارد است.

 

سرمشق نیوز: نظرآقای حبیبی نسبت به این اتهامات چیست؟

 

پاک ضمیر : ایشان در تجمع ۲۰ اردیبهشت شرکت کننده معمولی بودند و هیچ شعاری نمیدادند و نقشی در این تجمع نداشتندولی متاسفانه به طرز وحشیانه ای نیروهای امنیتی ایشان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.همه این ها در حالی است که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی حق طبیعی و مسلم همه است و ما دلیل بازداشت آقای حبیبی را نمیدانیم.

 

سرمشق نیوز: آقای حبیبی وقتی به قید وثیقه آزاد شدند چیزی در مورد اینکه نباید در این تجمعات شرکت کنند به ایشان گفته شده بود؟

 

پاک ضمیر : نه در این خصوص چیزی گفته نشد،و در عین بهت و ناباوری این اتفاق افتادو قبل از بازداشت نه تماسی حاصل شد نه هشداری به ما داده شده بود و متاسفانه با وضع اسف باری ایشان را بازداشت کردند.

 

سرمشق نیوز: واکنش معلم ها و تشکل های آموزش و پرورش نسبت به این اتفاق چگونه بود؟

 

پاک ضمیر : همه معلم هایی که شاهد این اتفاق بودند،بسیار ناراحت و متاثر شدند،و در این تجمع نه تنها آقای حبیبی بلکه بسیاری از معلم های دیگر که تعداد کثیری از آنها زن بودند هم دچار این ضرب و شتم شدند.اما به طور کلی هم دردی معلم ها بی نظیر بوده است و از آنها کمال تشکر را دارم.

اما از سوی آموزش و پرورش تا به حال اقدامی انجام نشده است و هیچ ارتباط و تماسی با نداشته اند و علی رغم تلاش های ما برای ارتباط با آموزش و پرورش و رابطه با وزیر و معاونان و … ولی متاسفانه تا الان جوابی حاصل نشده است.

سرمشق نیوز: در خصوص آقای حبیبی نکته ای باقی مانده است بفرمایید.

 

پاک ضمیر : اول از همه من به عنوان همسر و البته یک معلم درخواست دارم که آقای حبیبی را آزاد کنند چرا که بازداشت ایشان در تجمع اردیبهشت را کاملا غیرقانونی میدانم چون هیچ نقشی در این تجمع نداشتند.دوم اینکه از مسولین ذی ربط با توجه به وضع اسف بار زندان تهران بزرگ ، می خواهم اجازه حضور ایشان در زندان اوین در کنار بقیه زندانیان دربند را بدهند،چرا که نگهداری معلم در اینجا اصلا در شان معلم نیست.

 

سرمشق نیوز : با تشکر از وقتی که در اختیار ما گذاشتید .

 

پاک ضمیر : من هم از شما تشکر می کنم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *