معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:شرکت حدود ۵ میلیون نفر در پرسش مهر هجدهم

اخبار

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۶۴۳ نفر در پرسش مهر هجدهم شرکت کردند که در کنگره نهایی پرسش مهر ۱۸۰ نفر شامل ۶۷ دانش‌آموز، ۱۰۲ معلم و ۱۱ خانواده تجلیل می‌شوند.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص مسابقه فرهنگی و هنری پرسش مهر، اظهار کرد: یکی از رخدادهای مهمی که در آموزش و پرورش مورد استقبال بی‌نظیر دانش‌آموزان قرار گرفته است، پرسش مهر است که تفاوت‌هایی با بقیه برنامه‌های فرهنگی و هنری آموزش و پرورش دارد.

وی با بیان اینکه پرسش مهر ریاست‌جمهور از سال ۱۳۷۶ در دستور کار حوزه پرورشی و فرهنگی قرار  گرفت، افزود: گستره مخاطبان پرسش مهر شامل دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا هستند و موضوع آن درباره مسائل روز کشور در حوزه‌های اجتماعی، اعتقادی، اخلاقی و سیاسی است.

کاظمی به سؤال پرسش مهر سال گذشته اشاره کرد و گفت: سؤال هجدهمین پرسش مهر این بود که «چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟»

وی ادامه داد: کمیته‌های برگزاری پرسش مهر در استان، شهرستان‌ها، مناطق و نواحی تشکیل شد و اطلاع‌رسانی از کانال‌های مختلف صورت گرفت و با استقبال زیاد دانش‌آموزان مواجه شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ۴ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۶۴۳ نفر در ۱۲ رشته شامل شعر، داستان‌نویسی، مقاله پژوهشی، سخنرانی، وب‌نوشت، گرافیک، طراحی، نقاشی، خوشنویسی، فیلم کوتاه، نمایشنامه‌نویسی و سرودهمگانی در پرسش مهر شرکت کردند که به نظر می‌رسد با مسابقات فرهنگی و هنری رقابت نزدیکی دارد.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۹۵۵ هزار و ۷۹۹ دانش‌آموز در هجدهمین دوره پرسش مهر شرکت کردند، گفت: این تعداد شامل یک میلیون و ۸۰۰ هزار و ۴۷۸ دانش‌آموز دختر و یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۳۲۱ دانش‌آموز پسر است.

کاظمی با اشاره به حضور یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۷۱۶ خانواده در پرسش مهر هجدهم، افزود: در بخش معلمان نیز ۱۳۸ هزار و ۱۲۸ نفر شامل ۵۶ هزار و ۸۷۷ معلم مرد و ۸۱ هزار و ۲۵۱ معلم زن شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۲۸۱۳ اثر به دبیرخانه کشوری پرسش مهر هجدهم راه پیدا کرد، اظهار کرد: ۲۶۲ اثر از دانش‌آموزان  ۲۲ کشور نیز به دبیرخانه پرسش مهر ارسال شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در نیمه تیرماه امسال مراسم اختتامیه برگزار شود، گفت: در کنگره نهایی پرسش مهر هجدهم ۱۸۰ نفر مورد تجلیل قرار می‌گیرند که شامل ۶۷ دانش‌آموز، ۱۰۲ معلم و ۱۱ خانواده است.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *