معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش: میزان حوادث در اردوهای دانش‌آموزی ۳۰ درصد کاهش یافته است

اخبار

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه میزان حوادث در اردوهای دانش‌آموزی ۳۰ درصد کاهش یافته است از برگزاری حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ اردو از اول مهر سال گذشته تا ۲۵ اردیبهشت امسال خبر داد.

علیرضا کاظمی در پاسخ به این سوال تا چه اندازه راه‌اندازی مرکز کنترل برون استانی اردوهای دانش‌آموزی در کاهش خطرات و حوادث اردوها نقش داشته است، اظهار کرد: پس از اتفاقاتی که در جریان اردوهای دانش‌آموزی افتاد وزارت آموزش و پرورش چند اقدام مهم انجام داد که باعث شد ضریب امنیت اردوها ارتقا پیدا کند و خسارات و اتفاقات ناگوار از این اردوها کاسته شود.

وی با بیان اینکه یکی از این اقدامات راه‌اندازی مرکز کنترل بود گفت: از جمله اقداماتی که در این راستا اتفاق افتاد آموزش ۱۶۰ هزار همکار فرهنگی با ۳۲ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و محتوای آموزش استانداردهای اردویی بود که در این دوره ۵ میلیون نفر ساعت آموزش دیدند.

به گفته کاظمی، بازنگری دستورالعمل اردوها، هدفمند کردن اردوها،‌ نظارت و کنترل با استفاده از ظرفیت‌های برون‌دستگاهی،‌ استفاده از سامانه‌ها برای کنترل اردوها از جمله اقدامات دیگر آموزش و پرورش بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد:‌ این اقدامات وزارت آموزش و پرورش ضریب امنیت اردوهای دانش‌آموزی را بالا برده است.

کاظمی گفت: از اول مهر سال گذشته تا ۲۵ اردیبهشت سال ۹۷ حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ اردو داشتیم که حدود هزار و ۵۴۴ اردو با قطار،‌۱۶۹ اردو با هواپیما، ۳۳ اردو به صورت دریایی،‌ ۲۲ هزار و ۷۱ اردو با اتوبوس، ۸ هزار و ۲۹۶ اردو درون‌استانی،‌ ۴ هزار و ۹۰۹ اردو برون‌استانی بود که در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ دانش‌آموز به اردو رفته‌اند.

وی همچنین افزود: از میان این ۱۳ هزار و ۵۰۰ اردوی برگزار شده برای چهار اردو حادثه اتفاق افتاد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید براینکه از منظر استانداردهای برگزاری اردو کوتاهی صورت نگرفته و اتفاقی رخ نداده است، گفت:‌ میزان حوادث در اردوهای دانش‌آموزی ۳۰ درصد کاهش یافته است که رقم قابل قبولی است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *