رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش شهر تهران:اموال غیرمنقول آموزش و پرورش تهران مستند‌سازی می‌شود

اخبار

گردهمایی مسئولان حقوقی مناطق نوزده‌گانه آموزش و پرورش شهر تهران، به منظور طرح و تدوین برنامه سالانه واحد حقوقی برگزار شد.

 

نامور رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش شهر تهران، اولویت های خود را جهت رفع مسایل و موضوعات مربوط به املاک مدارس بیان کرد و بر مستندسازی اموال غیرمنقول تأکید کرد.

 

وی اهم موضوعات و فعالیت‌های حقوقی را در سال ۹۷؛ رفع مشکلات املاک مدارس و مستندسازی اموال غیر منقول آموزش و پرورش و همچنین دفاع از حقوق دولت و بیت المال برشمرد و خواستار پیگیری مداوم و جدی و توجه به مواعد قانونی در دعاوی حقوقی و قضایی شد.

 

در ادامه تفقدی مدیرکل امور املاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که مهمان این جلسه بود در خصوص همکاری بیشتر ادارات ثبت جهت تک برگی نمودن اسناد مالکیت مدارس و تسریع در این روند، تصریح کرد.

 

وی افزود: بر اساس ماده ۳۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه ۹۶ مبنی بر لزوم تک برگی نمودن اسناد مالکیت اموال غیر منقول در اختیار وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی قرار گرفته است.

 

در این گردهمایی، میردیلمی ریاست شعبه هشت مجتمع قضایی شهید بهشتی نیز در خصوص شخصیت حقوقی وقف و نقد و تفسیر و بررسی برخی آیین‌نامه‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *