رئیس کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:ایجاد ۲ کمیته «تأمین منابع انسانی» و «تأمین منابع مالی» به صورت ویژه در وزارت آموزش و پرورش

اخبار

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره جلسه امروز این کمیسیون با وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: در این جلسه به همراه وزیر آموزش و پرورش،  چند نفر از معاونان وی، جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی و سعید نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند.

 

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره ۲ موضوع مطرح شد، افزود: اولین موضوع، چگونگی تأمین معلم برای آموزش و پرورش از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی بود که در این زمینه چه‌کارهایی باید انجام شود؛ به عنوان مثال ردیف‌های استخدامی چگونه تأمین شود و بودجه چگونه باشد.

 

زاهدی ادامه داد: موضوع دوم بحث اقتصاد آموزش و پرورش و مشکلات معیشتی فرهنگیان بود؛ ضمن اینکه معوقات زیادی مانند پاداش پایان خدمت، حق‌التدریس معلمان، حق‌الزحمه امتحانات، مدارس شبانه‌روزی و مشکلات متعددی دیگری وجود دارد که باید برطرف شود.

 

وی اضافه کرد: خوشبختانه روح جمعی جلسه بین کمیسیون آموزش و تحقیقات و مسئولان تقریباً با هم بود و به عبارت دیگر همه قبول کردند که این ۲ موضوع به صورت جدی در دستور قرار گیرد.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مقرر شد ۲ کمیته مجزا زیر نظر وزیر آموزش و پرورش در این وزارتخانه تشکیل شود که یک کمیته صرفاً بحث تأمین منابع مورد نیاز آموزش و پرورش را دنبال کند و کمیته دیگر هم منابع مالی و اقتصاد آموزش و پرورش را پیگیری کند.

 

وی با بیان اینکه از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و سازمان‌های مربوطه، افرادی عضو این کمیته‌ها خواهند بود، تصریح کرد: فکر می‌کنم این جلسه بسیار موثر و کلیدی برای حرکت به سمت رفع مشکلات آموزش و پرورش بود.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *