انتخابات عضویت فرهنگیان در صندوق ذخیره بدون تخلف برگزار شد

اخبار

عادل عبدی در حاشیه برگزاری مرحله پایانی انتخابات فرهنگیان در صندوق ذخیره در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تدابیر لازم اندیشیده شده تا انتخاباتی بدون تخلف و سالم برگزار شود، به همین خاطر از گروه‌های مدنی و تشکل‌های فرهنگیان به عنوان ناظر دعوت شده تا در مراحل مختلف رای گیری حضور داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: با این اقدام به منتخبان ورود به مرحله پایانی اطمینان داده می‌شود که هیچ کس از قبل انتخاب نشده و نظر و رأی نهایی این ۸۳ نفر ملاک انتخاب نهایی خواهد بود .

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تاکید وزیر مبنی بر دارا بودن توانایی حسابرسی افرادی که به عنوان منتخب فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان حضور می‌یابند صرفا یک توصیه است و اجباری در آن نیست اما به طور طبیعی کسی که وارد این صندوق بزرگ مالی می‌شود باید توانمندی و اطلاعات مالی و اقتصادی لازم را داشته باشد.

 

عبدی در خصوص برخی تلخفات گزارش شده در مرحله اول انتخابات فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اظهار داشت: از آنجا که رأی گیری به صورت الکترونیکی انجام شد در موارد محدودی از یک گوشی چند بار رأی داده شده بود که پس از استخراج آن آرا در همان مرحله حذف شد.

 

وی یادآورشد:‌ به فرهنگیان اطمینان خاطر داده می‌شود که این انتخابات در سلامت کامل انجام شده است و از آنجا که تجربه اول آموزش و پرورش در برگزاری چنین انتخاباتی بود ممکن است ایراداتی به لحاظ فنی وجود داشته باشد که تلاش خواهیم کرد در آینده این نقایص برطرف شود.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش همچنین افزود: در مرحله اول انتخابات فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در مجموع، سه هزار و ۵۵۷ نفر از فرهنگیان سراسر کشور نامزدی خود را اعلام و ثبت‌نام کردند.از این تعداد، پس از رأی گیری، ۸۳ نفر که بیشترین آرا را کسب کرده بودند در مرحله اول انتخاب شدند تا با بررسی و تایید صلاحیت حرفه‌ای، سه نفر به مدت چهار سال به عنوان عضو و بازرس در صندوق ذخیره فعالیت کنند.

 

عبدی ادامه داد: تاکنون فعالیت هیئت امنای صندوق به صورت انتصابی بوده و اعضای کنونی، منتخب وزیران پیشین آموزش و پرورش هستند و این اولین بار است که اعضای هیات امنا از میان فرهنگیان و در قالب برگزاری انتخابات تعیین می‌شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان از سال ۷۴ تاکنون، یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۵۲۱ به عضویت این صندوق درآمده‌اند که تعدادی از این اعضا یا از عضویت خارج و یا بازنشسته شده‌اند.

 

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *