استقرار ناظر مقیم تا پایان فصل ثبت نام برای مدارس غیردولتی

اخبار

 مجتبی زینی وند در حاشیه برگزاری مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در جمع خبرنگاران درباره تخلفات گزارش شده از پیش ثبت‌نام مدارس غیر‌دولتی، اظهار کرد: دو مورد تخلف گزارش شده بود که تذکرات لازم به متخلفان داده شده است. دو مدرسه اقدام به دریافت شهریه اضافه کرده بودند که با گزارش تخلف, مدیر مدرسه ملزم به برگرداندن شهریه اضافه شد.

 

وی افزود: این دو مدرسه جزو مدارسی هستند که پرونده آنها در شورای نظارت استان بررسی می‌شود و قول دادیم مدارسی که در حیطه دریافت شهریه تخلف داشته باشند با آنها برخورد خواهد شد.

 

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: اگر تخلف مدرسه‌ای محرز شود ناظر مقیم در آن مدرسه مستقر می‌شود و برای دو مدرسه‌ای که تا کنون تخلف آنها اثبات شده است حتما ناظر مقیم تا پایان ثبت‌نام مستقر خواهد شد.

 

زینی وند درباره زمان اعلام شهریه مدارس غیر دولتی عنوان کرد: در مراحل پایانی هستیم و امسال شهریه بر اساس الگوی شهریه تعیین می شود. زمانی برای ورود اطلاعات موسسین و زمانی برای بررسی صحت و سقم اطلاعات تعیین شده بود و بعد از آن شورای نظارت استان باید این اطلاعات را بررسی کند. آخرین مرحله نیز پایش اطلاعات است که هم اکنون روی آن کار می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: تقریباً کار نیمی از استان ها به اتمام رسیده است و اطلاعات مناطق تهران در دست بررسی است. امسال تمام مناطق تهران باید منطقه به منطقه به اداره کل مدارس غیردولتی می‌آمدند و با حضور کارشناسان سازمان روی موضوع شهریه کار می‌کردند تا به تفاهم برسند. تا پایان این هفته کار بررسی و تعیین شهریه تمام می‌شود و سپس در شورای سیاستگذاری به تصویب خواهد رسید.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش افزود: حداکثر تا سه شنبه آینده جلسه شورای سیاستگذاری برگزار و شهریه در آن بررسی می‌شود و به صورت سراسری نرخ شهریه را تا قبل از شروع خرداد اعلام می‌کنیم.

 

زینی وند درباره شرایط پیش ثبت نام مدارس افزود: اعلام کرده بودیم که پیش‌ثبت‌نام خلاف قانون نیست و اولیا برای اطمینان می‌توانند اقدام به پیش ثبت نام کنند، البته شرایطی دارد, نخست آنکه میزان شهریه دریافتی نباید بیش از شهریه سال گذشته باشد. دوم به هیچ عنوان نباید نقدی دریافت شود و باید در قالب چک که تاریخ آن بعد از ۳۰ خرداد است, باشد. اگر مدارس این سه شرط را رعایت کرده باشند مرتکب تخلف نشده اند.

 

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *