آزمون مشترک مدارس سمپاد و نمونه دولتی برای جذب دانش‌آموز

اخبار

عبدالرسول عمادی در حاشیه مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره در جمع خبرنگاران درباره برگزاری آزمون پایه دهم مدارس سمپاد اظهار کرد: برنامه آزمون ورودی دوره دوم متوسطه مدارس سمپاد در تاریخ ۱۱ خرداد است و یک آزمون برای پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد و نمونه دولتی برگزار می‌شود.

 

وی افزود: برمبنای این آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی اقدام به گزینش دانش‌آموز می‌کنند.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد دوره دوم متوسطه کاهش می‌یابد؟ گفت: خیر بر اساس چارچوبی که دارند دانش‌آموز خواهند گرفت و افرادی که در این آزمون نمره می‌آورند ابتدا به مدارس سمپاد می‌روند و بعد به مدارس نمونه دولتی.

 

عمادی درباره استانداردهای جذب دانش‌آموز در مدارس سمپاد بیان کرد: مدارس سمپاد و نمونه دولتی با دو هدف متفاوت تأسیس شده‌اند. مدارس سمپاد دانش‌آموزان تیزهوش را تحت پوشش قرار می‌دهند و دانش‌آموزان نمونه دولتی باید دانش‌آموزان برتر مناطق محروم را تحت پوشش قرار دهند.

 

وی ادامه داد: آزمون این مدارس باید متفاوت باشد اما ازمونی که گرفته می‌شود تلفیقی از سوالات آزمون پیشرفت تحصیلی و آزمون‌های هوش و استعداد خواهد بود تا هم مدارس سمپاد و هم مدارس نمونه دولتی بتوانند جذب دانش‌آموز داشته باشند.

تسنیم

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *