با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره

اخبار

صبح امروز مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره با حضور سیدمحمدبطحایی در اردوگاه شهید باهنر تهران و با حضور ۸۳ فرهنگی منتخب از سراسر کشور آغاز شد.

 

در این برنامه ۲ روزه انتخابات به شکل حضوری انجام می شود، ۲ نفر به عنوان هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان و یک نفر به عنوان بازرس ویژه انتخابات و معرفی می شوند.

 

شایان ذکر است در راستای سیاست تقویت مشارکت فرهنگیان در تصمیمات مربوط به معلمان وزیر آموزش و پرورش حق انتخاب خود را درخصوص انتصاب اعضای هیئت امنا به معلمان واگذار کرد تا معلمان ضمن تمرین دمکراسی طی ۲ مرحله نمایندگان خود را راهی هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کنند.

 

حصیری با ارائه گزارشی از پیشینه انتخابات صندوق، اظهار کرد: براساس ماده ۳، بند ۱۲ اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در ۷ نفر اعضای هیئت امنای صندوق را وزیر آموزش و پرورش باید انتخاب کند، اما براساس ابتکار آقای بطحایی ، وی از اختیارات خود دراین زمینه صرف نظر کرد وتصمیم گیری برای انتخاب ۳ نفر از اعضای صندوق را به فرهنگیان سپرد.

 

وی افزود: بیش از یکصد جلسه کاری درخصوص انتخابات مذکور در ستاد انتخابات برگزار شد وحدود ۲۰۰ روز درگیری برگزاری انتخابات بودیم.

 

حصیری تصریح کرد: پس از برگزاری انتخابات مرحله اول که به صورت الکترونیکی برگزار شد، بیش از ۵۰ نشست تخصصی رسیدگی به شکایات مرحله اول از جمله فعالیت های ستاد انتخابات بود.

 

وی ادامه داد: این انتخابات در مرحله اول با شرکت بیش از ۸۰۰ هزار فرهنگی برگزارشد، ۸۲ نفر به مرحله دوم راه یافتند.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *