مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:مدرسه تنها راه آبادانی کشور است/ «تربیت» کار آسانی نیست

اخبار

سی و چهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش شهر تهران در برج میلاد برگزار شد.

 

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم اظهار داشت: کشور به توسعه پایدار دست نمی‌یابد مگر با تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند.

 

وی افزود: اگر کشور بخواهد آباد شود با تربیت انسان‌های توانمند مقدور است؛ مهم‌ترین جایگاه برای تربیت، خانواده ها و بعد مدرسه هستند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه تربیت با آگاهی متفاوت است، اضافه کرد: تا خانواده و مدرسه آباد نشود، کشور آباد نخواهد شد اما تربیت کار آسانی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه در خیلی موارد آگاهی داریم ولی تربیت کافی صورت نپذیرفته است، گفت: مقدمه تربیت، آگاهی است ولی تمام آن نیست؛ تربیت فقط با زیستن و زندگی کردن صورت می‌گیرد.

 

باقری بیان کرد: اگر جامعه‌ای به این بلوغ نرسد که نسل آینده ساز خود را به دست افراد توانمند بسپارد، به توسعه نخواهد رسید؛ آبادانی کشور تنها راهش آبادانی مدرسه است.

 

در این مراسم مقیمی استاندار تهران، ذوالقدر، اولاد قبا و کواکبیان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران, جمعی از خانواده شهدا، ورزشکاران، رؤسای مناطق، مدیران و معلمان نمونه شهر تهران حضور داشتند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *