قیچی کردن موی دختر دانش آموز در آبادان

اخبار

بنابر اخبار غیررسمی قیچی کردن موی دختر دبستانی در مدرسه «گلستان» شهر «آبادان» در استان خوزستان٬ منجر به بستری شدن این دانش آموز دختر در بیمارستان شده است.

بنابر گزارشات رسیده، معاونت پرورشی این مدرسه ۱۶ اردیبهشت روز یکشنبه به این بهانه که موی این دانش‌آموز بیرون بوده است٬ اقدام به قیچی کردن آنها نموده است.

هویت این دختر دانش آموز «نرگس» اعلام شده و معاون پرورشی دبستان در واکنش به اعتراض والدین دانش آموز گفته است:«ناظم مدرسه یک مرد است و بیرون بودن موهای دانش آموز احتمال تحریک شدن ناظم مرد مدرسه را دارد.»

این دختر دانش آموز که گزارش شده سابقه بیماری «آسم» دارد پس از این اتفاق «دچار حمله شدید عصبی شده و به یکی از بیمارستان‌های آبادان منتقل» شده است.

خانواده نرگس با اطلاع از این اقدام معاون پرورشی مدرسه٬ از وی شکایت کرده‌اند.

در همین رابطه “عزیزالله شهبازی” فرماندار ویژه و معاون استاندار استان خوزستان، دستور ویژه برای رسیدگی به پرونده صادر نموده است.

 

1 نظر در “قیچی کردن موی دختر دانش آموز در آبادان

  1. *** متاسفانه در ادریبهشت ۹۷ در مدرسه پسرانه تیزهوشان دوره اول متوسطه شهرستان اسلامشهر معلم درس فیزیک با وعده دادن ۵ نمره مثبت در امتحان فیزیک، اقدام به ماشین کردن موهای نیمی از دانش آموزان کلاس نهم نموده است.کاری که ظاهرا” معاون مدرسه نیز از این اقدام با خبر بوده اند.
    سوال: وظیفه و رسالت معلم مربوطه چیست؟ اصلاح موی دانش آموزان؟؟؟
    ۲- جلب رضایت دانش آموزان آن هم در مدرسه استعدادهای درخشان با دادن ۵ نمره نشانه چیست؟؟؟
    ۳- نقش نهادهای نظارتی نظیر بازرسی آموزش و پرورش چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *