اعتبارات آموزش و پرورش استثنایی ۵ برابری شده است

اخبار

محسن غفوریان روز چهارشنبه در آیین تجلیل از معلمان مدارس استثنایی در اردوگاه بادله ساری افزود: همچنین در طول سه سال اخیر فعالیت های قابل ملاحظه ای در سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام شده که آثار آن در آینده نزدیک نمایان تر می شود.
وی ادامه داد: خدمات حمایتی برای دانش آموزان مقوله موثری در افزایش پوشش تحصیلی در کشور است و در این زمینه سرویس ایاب و ذهاب و ارائه خدمات توانبخشی به جامعه هدف، شاهد فعالیت های خوبی بوده ایم، هرچند نیاز است این خدمات توسعه یابد.
وی اظهار کرد: در زمینه مسائل پرسنلی کارکنان هم هرچند از سال ۸۱ با اجرای طرح تجمیع در وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش و پرورش استثنایی اختیارات پرسنلی، اداری و مالی خود را از دست داده و این اختیارات به ادارات کل و مناطق واگذار شده است، اما تلاش های خوبی بویژه در زمینه سنوات خدمتی فرهنگیان این بخش صورت گرفت، هرچند دیون همکاران ما همچنان مورد مطالبه است.
معاون آموزش و پرورش استثنایی کشور افزود: برای اینکه فرایند آموزشی موفقیت آمیزی داشته باشیم باید با اولیای دانش آموزان ویژه و مشکلات آنها ارتباط داشته و برنامه ریزی کنیم و شرایط را برای آموزش هموار کنیم.
وی گفت: به جامعه ای خدمت و به افرادی آموزش می دهیم که استعداد خاصی دارند به گونه ای که ۳۸۰ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه امسال در کنکور سراسری و موسسات آموزش عالی موفق به قبولی شدند که از این تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفر رتبه های دو و سه رقمی کسب کردند.

** هشت هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مازندران
رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران نیز در این آیین گفت: ۹۰ واحد آموزشی در سطح استان در حال پوشش هشت هزار دانش آموز با نیازهای ویژه است.
سید حسین قاسمی افزود: این دانش آموزان در طیف ها و معلولیت های مختلف در مدارس استثنایی و عادی تحت پوشش آموزش توانبخشی و فعالیت های فرهنگی و تربیتی قرار دارند.
مازندران بیش از ۵۳۰ هزار دانش آموز دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *