مسئول ستاد راهبری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره:مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در صندوق ذخیره ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود

اخبار

اصغر حصیری مسئول ستاد راهبری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: از جمله اقداماتی که این ستاد بلافاصله پس از مرحله اول انتخابات انجام داده است می‌توان به برگزاری جلسات منظم برای آمادگی بیشتر در خصوص برگزاری مرحله دوم انتخابات با حساسیت و دقت نظر بیشتر اعضاء نسبت به برگزاری مرحله دوم  اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: دریافت استعلام عدم سوء پیشینه منتخبان مرحله اول از مراجع مسئول  و دریافت استعلام عدم تخلفات اداری و قضایی  و همچنین دریافت استعلام بانکی از بانک مرکزی مبنی بر عدم داشتن تخلفات بانکی توسط منتخبین و همچنین توسط کمیته نظارت  را می‌توان از جمله فعالیت‌های این ستاد برشمرد.

 

حصیری تصریح کرد: اعلام نتایج قطعی مرحله اول انتخابات نمایندگان فرهنگیان در صندوق ذخیره در هفته معلم مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه امسال از طریق سامانه انتخابات از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر انجام خواهد گرفت؛ البته هم اکنون منتخبین مشغول استعلام از مراجع مختلف هستند و تعطیلات نوروزی نیز دریافت استعلامات مورد نیاز را به تأخیر انداخت.

 

وی زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مذکور را ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۷ اعلام و عنوان کرد: محل برگزاری مرحله دوم  انتخابات در اردوگاه شهید باهنر شهر تهران خواهد بود و همه پیش‌بینی‌های لازم برای اسکان و حضور منتخبین گرامی صورت گرفته است.

 

مسئول ستاد راهبری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در  هیأت امنای صندوق ذخیره  فرهنگیان خاطر نشان کرد: مدیریت جلسه برگزاری انتخابات مرحله دوم با حضور ۸۳ منتخب و زمانبندی ارائه سخنرانی برای هر کاندیداها انجام می شود و قالب مشخصی برای سخنرانی کاندیداها در سالن مراسم انتخابات در نظر گرفته شده است که کنترل سخنرانی کاندیداها، نظم جلسه، عدم تخریب آنها  نسبت به یکدیگر و رعایت اخلاقیات و اصول معلمی از آن جمله‌اند.

 

وی افزود: برای مراسم ارائه مطلب توسط منتخبین گروهی به عنوان هیأت ژوری به منظور مدیریت جلسات سخنرانی کاندیداها، برنامه‌ریزی شده که افراد مورد نظر جزء اعضای ستاد راهبری انتخابات بوده و در کل مراسم انتخابات تسلط و نظارت کامل خواهند داشت.

 

حصیری اظهار کرد: اعلام رأی گیری مرحله دوم انتخابات یک ساعت پس از پایان سخنرانی کاندیداها با حضور همه منتخبین مرحله اول انجام خواهد شد واعلام نتایج انتخابات مرحله دوم در سالن مربوطه انجام و سپس در فرصت مناسب از طریق رسانه‌های  مختلف به اطلاع فرهنگیان سراسر کشور خواهد رسید.

 

وی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه انتخابات مرحله دوم هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در جمع منتخبین حضور خواهند داشت و این امر نشانگر اهمیت  به مشارکت پذیری فرهنگیان خواهد بود.

 

مسئول ستاد راهبری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در  هیأت امنای صندوق ذخیره  فرهنگیان گفت: پس از اتمام رأی‌گیری و اعلام نتایج مرحله دوم انتخابات و مشخص شدن نفرات برتر با تأیید ستاد راهبری انتخابات و در حضور نمایندگان استانی، برنامه زمان‌بندی آموزش برای ارتقای دانش و نگرش مربوط به نظارت نمایندگان در هیأت امناء، کلاس‌های آمادگی و تخصصی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

 

وی در پایان اذعان کرد: تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش این است تا شرایط را به گونه‌ای فراهم کند تا معلمان و فرهنگیان، به گونه‌ای در مسیر توانمند سازی قرار گیرند که از نقطه نقطه کشورمان بر عملکرد حوزه‌های کلان این وزارتخانه نظارت کنند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *