زنجان رتبه نخست کشوری در پوشش تحصیلی ابتدایی

اخبار

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نرخ بازماندگی از تحصیل استان زنجان را بسیار پایین عنوان کرد و گفت زنجان در چهار سال گذشته رتبه نخست پوشش تحصیلی را در مقطع ابتدایی داشته است.

اصغر بیات، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: این موفقیت نتیجه زحمات و سخت کوشی های معلمان استان و نیز اختصاص هزینه های نگهداری فضاهای آموزشی در مناطق روستایی است.
وی با بیان اینکه هم اکنون پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در زنجان ۹۹٫۸۰ درصد است، تصریح کرد: امسال ۹۹ هزار و ۷۰۰ دانش آموز در مقطع ابتدایی در استان مشغول تحصیل هستند که ۳۳ درصد این دانش آموزان در مناطق روستایی سکونت دارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه ۷۵ درصد مدارس و ۴۵ درصد کلاس های درس در مقطع ابتدایی این استان در روستاها واقع است، گفت: این ارقام به این معنی است که تعداد معلمان شاغل در مناطق روستایی استان بیشتر از مناطق شهری است.

بیات افزود: در زمان حاضر از ۸۰۰ مدرسه روستایی استان ۱۹۱ مدرسه با زیر ۹ نفر دانش آموز ، ۹۹ مدرسه با پنج و کمتر از پنج دانش آموز دایر است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال حاضر ۲۷۲ مرکز آموزش پیش دبستانی نیز در مناطق روستایی و محروم استان، با حمایت دولت و مجوز از آموزش و پرورش فعالیت دارند.

منبع:پانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *