معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران:مربیان و مشاوران مدارس سربازان گمنام‌اند

اخبار

کریمی معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران در کارگاه آموزشیفرهنگیاران پلیس، ضمن خیر مقدم به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و مربیان پرورشی حاضر در جلسه و تبریک هفته گرامیداشت هفته معلم و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: آموزش و پرورش تهران در جهت سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی، تلاش بی‌شائبه‌ای دارد که همه همکاران در جهت توانمندی، گام‌های اساسی بردارند.

 

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران به برگزاری برنامه دو روزه کارگاه آموزشیفرهنگیاران پلیس اشاره و تصریح کرد: چند هدف در این برنامه نهفته است؛ وقتی فردی توانمندی و سطح دانایی‌اش بالا رود، دارای آگاهی شده و این امر باعث می‌شود اشراف بیشتری نسبت به محیط پیرامون خود داشته باشد.

 

وی با اعلام این مطلب که مربیان، مشاوران و معاونان مدارس به عنوان سربازان گمنام مشغول به فعالیت هستند، بیان داشت: دانشی که این افراد کسب کنند، می‌تواند در کف مدرسه و به کاهش آسیب‌ها کمک کند.

 

کریمی با اشاره به تعامل خوب آموزش و پرورش و نیروی انتظامی گفت: دانش‌آموزان امانت در دست مدرسه هستند، پس باید آنها را درست بهسرمقصد مطلوب هدایت کرده و مهارت های زندگی را به آنها آموخته تا به خودآگاهی برسند.

 

وی ادامه داد: باید کمک کنیم تا دانش‌آموزان هیجان منفی را از خود دور کرده و به مفهوم حل مسائل برسند.

 

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران به انجام پژوهشی از دانش‌آموزان سال‌های هفتم و هشتم اشاره و خاطرنشان کرد: در این تحقیق از این دانش‌آموزان پرسیده شد که اگر روزی به مشکلی برخوردند، برای دفعه اول برای چه کسی آن را بازگو می‌کنند؟ که ۶۵درصد بازگو کردند به گروه همسالان، ۳ درصد به گروه خانواده و ۲۵ درصد به مدرسه که این نشان‌دهنده آن است که ما باید تلاش کنیم تا در امر آموزش دانش‌آموزان و کاهش آسیب‌ها مؤثر باشیم.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *