۲ اولویت مجلس برای حل مشکلات معلمان

اخبار

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در آستانه روز معلم گفت: امیدواریم دولتمردان با اجرای کامل سند تحول آموزش و پرورش و اجرای رتبه بندی معلمان، زمینه‌های رشد و ارتقاء تحصیلی و شغلی آنها را فراهم کنند.

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پیامی به مناسبت روز معلم عنوان کرد: مایه سربلندی و شادمانی است که یقین و اذعان جمله آگاهان بر این است که عرصه ی پاک ومقدس تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی، امروز عرصه واقعی ونمودار حقیقی مکتب اسلامیت وانسانیت، و سیر مداوم برمدار متعالی و ذی‌قیمت حیات طیبه بشری است.

 

این منظومه وزین و درخشان استوار بر خدمات و بخشندگی‌های معلمان به واقع دایره المعارف وسیع و پرمحتوای وقف و ایثارجان‌ها و اندیشه‌های پاک بزرگترین و والاترین انسان‌های پهنه گیتی و وارثان حقیقی انبیاء است.

 

توجه به ارتقاء شغلی معلمین و حفظ منزلت و جایگاه رفیع آنها همواره از الویت‌های مجلس و بویژه کمیسیون آموزش بوده است.امیدواریم دولتمردان نیز با اجرای کامل سند تحول آموزش و پرورش و اجرای رتبه بندی معلمان، زمینه‌های رشد و ارتقاء تحصیلی و شغلی آنها را فراهم کنند.

یکی از دغدغه‌های دوره فعلی کمیسیون آموزش، تعیین تکلیف وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان بود که با همراهی سایر نمایندگان مجلس طرح تحقیق و تفحص از این صندوق تصویب و بعد از ساعت‌ها بررسی کارشناسی و علیرغم برخی سنگ اندازی‌ها و فشارها، گزارشی جامع از تخلفات صورت پذیرفته تهیه و به صحن تقدیم شد. حجم تخلفات بسیار بالا و ورای تصورات اولیه بود، لیکن با همراهی نهادهای امنیتی و نظارتی از جمله همکاری تنگاتنگ قوه قضائیه و شخص معاون اول محترم قوه جناب محسنی اژه‌ای اقدامات مؤثری برای شناسایی و بازداشت عوامل اصلی این تخلفات صورت پذیرفت و به همه فرهنگیان اطمینان می‌دهیم که با تمام توان برای بازگشت سرمایه‌های از دست رفته تلاش کنیم.

 

در حال حاضر کمیسیون آموزش و اینجانب پیگیر حل چند موضوع مرتبط با جمعی از معلمین عزیز هستیم، یکی از این مسائل تعیین تکلیف کامل معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی است.‌

 

الویت دیگر تعیین تکلیف وضعیت احتساب سنوات حق التدریس معلمانی است که سال‌ها دلسوزانه و با تحمل مشقت‌ها و اکثرا در مناطق محروم خدمت کرده‌اند.

 

حل این مسائل همراهی و مساعدت دولت محترم را می‌طلبد و از رئیس جمهور می‌خواهم در این خصوص دستورات لازم را به سازمان مدیریت و برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش صادر کند.

 

در پایان برخود واجب می‌دانم، با درود بیکران به ارواح شهیدان عرصه دانش و تربیت، به ویژه سمبل جاودانه ی این روز استاد شهید مرتضی مطهری، مراتب احترام و قدردانی خود را به عنوان عضوی از جامعه معلمین در سالیان سال به حضور فرد فرد این پیام آوران آگاهی، دیانت و بینش تقدیم کنم.

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *