آیین‌ سپاس معلم با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد

اخبار

در آستانه روز معلم، آیین سپاس معلم امروز در دبیرستان شاهد شهدای هفتم تیر تهران با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و تعدادی از معلمان نمونه شهر تهران برگزار شد.

 

مجری‌گری این مراسم بر عهده یکی از دانش‌آموزان این دبیرستان بود که با اجرای بسیار دیدنی خود، مهمانان را تحت تأثیر قرار داد.

 

محمدیان مدیر دبیرستان شهدای هفتم تیر در این مراسم اظهار داشت: امیدوام بتوانیم گام های موثر در تربیت نسل جوان برداریم.

 

وی خطاب به وزیر آموزش‌ و پرورش ادامه داد: برخی امور نیاز به ثبات دارد و در برخی برنامه‌ها نیاز به تحول دارد و ما برای اجرای برنامه‌ها در کنار شما هستیم.

 

مدیر مدرسه شاهد هفتم تیر از وزیر آموزش و پرورش خواست تا در ارائه برنامه‌ها به خواسته‌های نسل جوان توجه شود.

 

غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی نیز در این مراسم طی سخنانی بر اهمیت توجه به معلم تأکید کرد.

 

قبل از سخنرانی وزیر آموزش و پرورش، مجری این برنامه خطاب به بطحایی گفت: من به نمایندگی از تمام دانش‌آموزان ایران زمین از شما صمیمانه سپاسگزارم به خاطر اینکه آزمون‌های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را برداشتید.

 

وی ادامه داد: من دانش‌آموز مدرسه نمونه دولتی بودم و زمانی که قرار بود این آزمون را بدهم یک سال تمام دغدغه و فکرم، تست، کلاس و آزمون بود و اکنون هم نه تنها من بلکه دوره من، استرس کنکور داریم چون اولین دوره‌ای هستیم که قرار است کنکور جدید را بدهیم، امیدوارم فکری برای ما بشود.

 

وی افزود: من ممنون‌ترم که شما پیک نوروزی را برداشتید به خاطر اینکه برادر من دانش‌آموز پایه سوم است و واقعاً امسال عید را کودکی کرد و از تمام ایام عید لذت برد.

وزیر آموزش و پرورشضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و شهید مطهری، اظهار داشت: هر زمان صحبت از عاقبت به خیری و روشنی در آینده می شود، آموزش‌ و پرورش مورد توجه قرار می گیرد؛ اگر می خواهم به آینده مطلوب برسیم چاره ای جز توجه به آموزش‌ و پرورش نیست.

 

وی با بیان اینکه معلم مهمترین رکن و تأثیرگذار ترین عامل برای تحول است، گفت: صاحبنظران تعلیم و تربیت و علوم اجتماعی همواره می گویند آینده را از وضعیت فعلی آموزش‌ و پرورش می توانیم پیش بینی کنیم.

 

بطحایی با بیان اینکه تحول در آموزش‌ و پرورش به عنوان ضرورت در افق آموزش‌ مطرح است، گفت: یکی ازضرورت ها این است که آموزش‌ و پرورش را با نیازها و شرایط جدید انطباق دهد و در این میان معلم تأثیرگذارترین عامل است.

 

وی ادمه داد: هیچ تحولی اتفاق نمی افتاد اگر معلم نخواهد یا نتواند؛ شاید یکی از دلایلی که بعد از انقلاب، تغییرات برای تحول نتوانسته به اهدافش دست یابد همین باشد؛ باید نقطه عطف تحول معلم باشد.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از مهمترین چالش های معلم در سر کلاس، بر قراری انضباط و کنترل رفتارهای ناهنجار در کلاس است.

 

وی تصریح کرد: گاهی توهین به معلم و ورود ناشیانه به حریم معلم دیده می شود که ضربه هولناکی به آموزش‌ و پرش وارد می کند.

 

بطحایی تأکید کرد: خط قرمز در آموزش‌ و پرورش حفظ حریم و حرمت معلم است و اگر این حریم بشکند حرمت یک میلیون معلم و حرمت آموزش‌ و پرورش شکسته است و مهمترین مسئولیتم صیانت از این حریم و حرمت است.

 

وی گفت: امروز روز سپاس معلمی نام‌گرفته که ایام هفته را برای تدریس باید دور از خانواده باشد؛ امروز روز سپاس معلمی نام گرفته است که در کلاس پرتراکم، نگاه پرورش به همه دانش آموزان است.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *