عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارائه پیشنهادی مبنی بر اختصاص ۲ درصد از درآمدهای نفتی به وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

اخبار

سیدمحمد جواد ابطحی از نامه رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات به هیأت رئیسه مجلس برای بررسی طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این طرح در صحن علنی مجلس به کمیسیون برنامه و بودجه عودت داده شد و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز پیشنهاداتی برای جامعیت طرح دارند، این مکاتبه با هیأت رئیسه مجلس انجام شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه هیأت رئیسه نیز با درخواست رئیس کمیسیون آموزش موافق است، اضافه کرد: یکی از پیشنهادات مهمی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح است اختصاص دو درصد از درآمدهای نفتی به آموزش و پرورش بوده که تا پیش از این، پیشنهادی بر این مبنا برای بودجه آموزش و پرورش وجود نداشت.

وی رقم تقریبی اختصاص دو درصد از درآمدهای نفتی به آموزش و پرورش را حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان تخمین زد و افزود: البته این پیشنهاد قطعا با مخالفت‌هایی به ویژه از ناحیه وزارت نفت مواجه خواهد شد ولی یکی از پیشنهادات مهم کمیسیون برای ارتقای بودجه آموزش و پرورش همین مسئله است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات فناوری مجلس تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که هرچه روی آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنیم کم است و این سرمایه‌گذاری‌ها قطعا نتایج مثبتی در آینده کشور از خود بر جای می‌گذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *