سرپرست نوسازی مدارس استان تهران: ۱۴ هزار کلاس درس استان تهران نیاز به مقاوم سازی دارند

اخبار

تهران (پانا) – سرپرست نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به وضعیت مدارس استان از نظر تخریب و بازسازی، مقاوم سازی و تجهیزات گرمایشی، از لزوم اعتبار ۷۰۰ هزار میلیاردی برای مقاوم سازی ۱۴ هزار کلاس درس خبر داد.

ناصر فتحی درباره وضعیت تخریب و بازسازی مدارس استان تهران اظهار کرد: در مجموع ۱۴ هزار کلاس درس در استان تهران نیاز به تخریب و بازسازی دارند که از این تعداد تاکنون ۶ هزار کلاس درس تخریب و بازسازی شده‌اند.

وی ادامه داد: حدود ۷ هزار و ۸۰۰ کلاس درس در استان تهران باقی ماندند که نیاز به تخریب و بازسازی دارند و برای این موضوع حدود هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

فتحی درباره مقاوم سازی مدارس استان تهران بیان کرد: براساس قانون و برنامه ۱۹ هزار کلاس درس در کل استان تهران نیاز به مقاوم سازی دارند که از این تعداد ۵ هزار کلاس درس مقاوم سازی شده است.

سرپرست نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به اینکه حدود ۱۴ هزار کلاس درس در استان تهران باقی ماندند که نیاز به مقاوم سازی دارند گفت: این موضوع ۷۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی همچنین درباره تجهیز وسایل گرمایشی مدارس استان تهران اضافه کرد: طبق برنامه‌ای که از سال ۹۲ آغاز کردیم حدود ۵ هزار و ۸۰۰ کلاس درس در استان تهران به استانداردسازی وسایل گرمایشی دارد.

فتحی با اشاره به اینکه در تهران ۱۰۰ درصد بخاری‌ها را جمع آوری کردیم عنوان کرد: حدود ۲ هزار و ۹۰۰ کلاس در تهران نیاز به استانداردسازی وسایل گرمایشی داشت.

سرپرست نوسازی مدارس استان تهران افزود: در شهرستان‌های استان تهران حدود ۸۰۰ کلاس درس نیاز به تجهیزات و استانداردسازی گرمایشی دارد که امیدواریم طی ۲ سال آینده این تعداد کلاس در قالب ۱۲۵ مدرسه استانداردسازی شوند.

وی درباره موضوع ایزوگام و آسفالت مدارس تصریح کرد:‌ طی ۲ سال اخیر تمام مدارسی که نیازمند ایزوگام بودند را در تهران و شهرستان‌ها تجهیز کردیم حدود ۵۰ هزار متر مربع در تهران و ۱۲۰ هزار متر مربع در شهرستان‌ها این موضوع برای مدارس عملیاتی شده است.

فتحی گفت: این موضوع در برنامه ۶ ماهه اول سال ۹۷ است مدارسی که نیاز به ایزوگام دارند را جمع‌آوری می‌کنیم و روبه آسفالت کردن مدارس می‌رویم.

سرپرست نوسازی مدارس استان تهران درباره پروژه‌های مسکن مهر افزود:‌ در شهرستان‌های استان تهران حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان برای این موضوع قرار دادیم که در قالب ۵۰۰مدرسه ۱۵ کلاسه است.

وی ۳۲ پروژه را در شهر تهران نیمه تمام و درحال اجرا عنوان کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه‌ها ۷۵ میلیارد تومان است که از این تعداد در مهر سال ۹۷ حدود ۱۸ پروژه را با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان تحویل می‌دهیم.

فتحی بیان کرد:‌ در شهرستان‌های استان تهران حدود ۱۵۰ پروژه نیمه تمام داریم که هزینه‌کرد آن‌ها ۱۴۸ میلیارد تومان است. از این تعداد برای مهر امسال ۴۴ پروژه را با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان تحویل می‌دهیم.

سرپرست نوسازی مدارس استان تهران ساخت و تکمیل بیش از ۷۰ درصد پروژه‌های استان تهران را خیری و مشارکتی عنوان کرد.
منبع:پانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *