اجرای سه طرح برای رشد شاخص‌های سلامت در دانش‌آموزان

اخبار

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به وضعیت شاخص‌های سلامت دانش‌آموزان از اجرای طرح‌هایی با همراهی وزارت بهداشت در مدارس برای افزایش سطح سلامت دانش‌آموزان خبر داد.

وى درخصوص وضعیت شاخص‌های سلامت دانش‌آموزان اظهار کرد: در بحث سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان در سال ۹۳ شاخص پوسیدگی بالای سه بود یعنی هر دانش‌آموز ۴ دندان پوسیده داشت که با اجرای طرح وارنیش فلورایدتراپی این شاخص به عدد ۲ کاهش یافت و در بحث سلامت دهان و دندان موفقیت داشتیم.

وی افزود: اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی بیش از ۴۰ درصد موجب کاهش پوسیدگی دندان می‌شود همچنین یکی دیگر از ابعاد سلامت دانش‌آموزان بحث تحرک بدنی و ورزش است چرا که اغلب دانش‌آموزان دچار اضافه وزن هستند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در بحث کاهش وزن دانش‌آموزان به مسئله سلامت بوفه‌های مدارس و آموزش تغذیه سالم به دانش‌آموزان توجه داریم و پیام‌های آموزشی برای آموزش دانش‌آموزان و والدین در خصوص اصلاح الگوی مصرف غذایی با تاکید بر کاهش مصرف قند، نمک و چربی، افزایش مصرف سبزی‌ها و میوه‌ها ارائه می‌شود.

ضیاءالدینی در پایان عنوان کرد: علاوه بر طرح «سلامت دهان و دندان»، طرح‌های «آهن یاری» و «ویتامین دی» با همراهی وزارت بهداشت برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

منبع:تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *