واکنش آموزش و پرورش به ضرب و شتم یک معلم در خوزستان

اخبار

در روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷، در پی تاخیر یکی از دانش آموزان روستای دهکده حمیدیه، آقای جرفی همکار عزیز فرهنگی وی را به دفتر مدرسه راهنمایی می کند که پس از تماس وی با اولیا خود، پدر دانش آموز بدون هماهنگی و اطلاع اولیا مدرسه به کلاس درس معلم مراجعه کرده و وی را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

 

در این گزارش آمده است؛  پیرو این اتفاق، واحدهای حقوقی حراست و بازرسی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان با تنظیم شکواییه، پیگیری های لازم را با مراجع قضایی و انتظامی انجام داده اند.

 

بر این اساس و  بنا بر آخرین گزارش ها ضارب متواری شده و با همکاری مراجع قضایی روند دستگیری وی در جریان است.

 

بر اساس این گزارش،  وزارت آموزش و پرورش تا روشن شدن کامل ابعاد این بی حرمتی به معلم خوزستانی موضوع را پیگیری و گزارش های تکمیلی را منتشر می کند

 

گفتنی است؛ معلم مضروب دانشجوی پزشکی دانشگاه جندی شاهپور اهواز است.

وزیر آموزش و پرورش در توییتی اعلام کرد:

 

به معاونت حقوقی دستور پیگیری و حمایت همه جانبه قضایی داده و شخصا موضوع را دنبال می‌کنم. به هیچ‌فردی اجازه کوچکترین تعرض و بی احترامی به همکارانم را نمی‌دهم.

 

همچنین مرتضی نظری در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ولی یکی از دانش آموزان در حمیدیه با ورود بدون اجازه به کلاس درس، یکی از همکاران فرهنگی ما را مورد ضرب و شتم قرار داد.

وی افزود: در پی تأخیر یکی از دانش آموزان روستای دهکده حمیدیه، همکارمان جناب آقای جرفی، وی را به دفتر راهنمایی می کند که پس از تماس وی با اولیای خود، پدر ایشان به همراه دو نفر ناشناس بدون هماهنگی و اطلاع مسئولان مدرسه، به کلاس درس معلم مراجعه می کند و ایشان را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

نظری ادامه داد: معلم از ناحیه بینی و صورت مصدوم شده و ضارب متواری شده است.

وی گفت: ساعتی پس از این اتفاق واحد حراست، ارزیابی عملکرد و حقوقی منطقه در محل حاضر می شود و به تنظیم شکوایه ای علیه ضارب اقدام می کند و پیگیری های مراجع قضایی در این خصوص هنوز ادامه دارد.

نظری افزود: ­ساعتی پس از این حادثه تلخ، مسئولان آموزش و پرورش استان از جمله بازرسی و حراست شکواییه ای را تنظیم کردند و مراجع قضایی نیز پیگیر ضاربی که متواری شده است هستند.

وی گفت: ساعتی پیش وزیر آموزش و پرورش به معاون حقوقی این وزارتخانه ماموریتی ویژه برای پیگیری حقوقی و قضایی موضوع داده است.

نظری ادامه داد: در خصوص موارد درمانی تا بازگشت سلامت کامل معلم، آموزش و پرورش در کنار ایشان است و برای این وزارتخانه حقوق و منافع معلم و دانش خط قرمز است و هر گونه رفتار خشونت آمیز را مطرود و محکوم می داند و موضوع را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهد کرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش با قاطعیت در کنار معلمان است و امیدواریم در هیچ مدرسه ای شاهد چنین رفتار زشت و تاسفباری نباشیم.

وی با اشاره به نزدیک بودن هفته بزرگداشت مقام معلم افزود: آموزش و پرورش به شدت جلو اینگونه برخوردها ایستاده است تا شأن معلمان کشور حفظ شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *