تمجید وزیر بهداشت از مصوبه حذف آزمون‌ها در آموزش و پرورش

اخبار

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در همایش سفیران سلامت از اقدام آموزش و پرورش در حذف آزمون‌های دوره ابتدایی تشکر کرد.

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی گفت: دانش‌آموزان ۱۲تا ۱۸ ساله در مقایسه با گذشته در معرض آسیب‌های زیادی هستند. در زمان ما به دلیل نبود ماهواره، رادیو و تلوزیون و فضای مجازی این آسیب‌ها بسیار کمتر بود. با وجود تکنولوژی در عصر حاضر، امروز زندگی سخت و گرفتاری ها بیشتر شده است در حالی که زندگی دوران گذشته به کام نسل ما لذت‌بخش‌تر بود.

هاشمی در ادامه به مضرات آپارتمان نشینی در عصر حاضر اشاره کرد و افزود: زندگی شهری و آپارتمانی، میزان تحرک را کم کرده است و در کنار آن تنوع تغذیه تغذیه‌ افراد جامعه را در معرض آسیب‌های جسمی قرار داده است. به همین دلیل باید مراقبت بود که دانش آموزان درگیر سبک زندگی غربی که بیشتر ملت‌ها را درگیر کرده، نشوند.

وزیر بهداشت در ادامه خطاب به دانش‌آموزان بیان کرد: حواستان به مصرف روغن و کره و چربی باشد که سکته قلبی و مغزی را در پیش رو دارد. ما نسبت به دنیا سه برابر بیشتر نمک استفاده می‌کنیم که باعث فشار خون می‌شود پس در مصرف روغن و نمک و شکر مراعات و روزی ۲۰دقیقه ورزش کنید.

قاضی‌زاده توجه به سبک زندگی دانش‌آموزان را مهم‌ترین وظیفه آموزش و پرورش دانست و گفت: البته آموزش و پرورش در این راه قدم‌های مثبتی برداشته است.

وزیر بهداشت همچنین اظهار کرد: از آموزش و پرورش برای برداشتن آزمون‌های مقطع ابتدایی نیز تشکر می‌کنم.

وی سپس با توجه به تاثیر این اقدام در سلامت روان دانش‌آموزان افزود: ما در این زمینه بسیار بی‌توجه هستیم. هیچ یک از بخش‌های جامعه در این باره در جهت صحیحی عمل نمی‌کنند. رسانه‌ها به نوعی بیمار هستند و طبیعی است که آن را در کشور پخش کنند. یکی از عوامل آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق این است که رسانه، خانه و مدرسه به وظیفه خود درست عمل نمی‌کنند.

منبع:پانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *