نقش دادن به گروه های مردم نهاد، از اهداف آموزش و پرورش (رسول پاپایی،مدیر امور شوراها وزارت آموزش و پرورش)قسمت اول

سرویس مصاحبه

یکی از ظرفیت های خوب قانون ظرفیت های درآمدی آن و تکالیفی است که برای سایر بخش های دولت پیش بینی کرده است.

من باب بحث شوراهای آموزش و پرورش در گفتمان‌های رایج بین جامعه معلمان و حتی ادبیات مدیران ارشد آموزش و پرورش یا مغفول و مهجور مانده ویا سهم بسیار ناچیزی داشته است ،دنیای امروز به آموزش و پرورش با عنوان یک سرمایه برای نسل امروز و فردا نگاه میکند و همگی به این باور رسیدند که آموزش و پرورش نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی سالم ماهر و متخصص ایفا می کند،در دنیای امروز در مقام عمل کشورهای پیشرفته هم به این باور رسیدند که آموزش و پرورش عنصر اصلی رشد و توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی و حتی سیاسی جامعه محسوب می شود.یکی از مسائل بحث انگیز و مهم در قلمرو آموزش در دو سده گذشته نقش دولت و میزان سرمایه گذاری مشترک دولت و مردم در آموزش و پرورش بوده است که به نوعی موضوع بحث ما هم می تواند باشد. موضوع مشارکت مردم و نقش دولت و میزان سرمایه گذاری دولت و مردم در امر تعلیم و تربیت در طول سالها و در جریان سیاست گذاری دولت ها و نوع حضور مردم همیشه دچار فراز و فرودهای فراوان بوده است. آن چیزی که مسلم است هر جا بحث آموزش کیفی به میان آمده سهم و نقش مردم در اداره امور مدارس و میزان مشارکت آنها در طراحی تولید و اجرای برنامه های آموزش و پرورش جایگاه ویژه ای داشته است . نکته دوم اینکه از زمان شکل گیری نظام آموزش رسمی در کشور نحوه مشارکت مردم در اداره مدارس از دغدغه های ذهنی کارشناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت بوده است و هر کدام از این صاحب نظران در موقع مسیرهای متفاوت مختلف مختلفی را برای تحقق هدف مشارکت مردم در امر تعلیم و تربیت پیشنهاد دادند.که بعضاً با اعتماد و توجه دولت ها و گاها با بی اعتنایی همراه شدند به همین دلیل گفت و گویی را با دکتر پاپایی ،مدیر امور شوراها در آموزش و پرورش ترتیب داده ایم که در دو قسمت تقدیم شما می گردد.

سرمشق نیوز؛اقای پاپایی این مطالب که در مقدمه ی اول فرمودید از نظر خیلی ها مبهم است و باید شفاف سازی شود . جدا از گفته های کلی در مورد اهمیت اموزش ، مشارکت مردم در امر آموزش یک موضوع مهم است ولی سوال اساسی اینجاست که نمود مشارکت در اموزش و پرورش چیست ؟ خیلی از تحلیلگران و مردم معتقدند مشارکت صرفا اسمی برای گرفتن پول است اگر واقعا حکومت دنبال مشارکت هست چرا در اداره کردن و تعیین محتوای اموزشی و نحوه ی اموزش و … متناسب با پول مشارکتی ، مشارکت مردم را نمی پذیرد ؟
پاپایی؛ببینید نگاه و نظر مردم و جامعه را نباید انکار کرد اگر واقعا مشارکت در بین مردم و نخبگان در هیات پول گرفتن تعریف و تثبیت شده است حتما باید به عملکرد گذشته خودمان در تعریف و دعوت مردم به مشارکت از ستاد تا مدرسه تجدید نظر کنیم و در اصلاح آن بکوشیم . مشارکت به معنای درگیر شدن همه افراد و گروهها به منظور پیشرفت نظام آموزشیاست و قطعا من معتقدم فقط با پول گرفتن مشارکت رخ نمیدهد و در نتیجه پیشرفتی هم در کار نیست.اما واقعیت تلخ دیگر این موضوع است که هنوز در آموزش و پرورش نظام جامع مشارکت که در آن اقسام مشارکت، چگونگی مشارکت و همچنین جلوه های مشارکت و حق مردم برای مشارکت، نهایی شده باشد وجود ندارد.

سرمشق نیوز؛خوب در اولین گام برای حل این مساله چه می کنید؟
پاپایی؛ببینید در این مدت کوتاه سه ماهه یکی از هدف گذاری ها قدم برداشتن در مسیر تدوین نظام جامع مشارکت بوده است.این کار در واقع یک کار سنگین پژوهشی و علمی است و به دستور رئیس,سازمان مطالعات علمی آن شروع شده است و در ادامه با بهره گیری از,نظرات جامعه مخاطبان راهی جز تدوین و تصویب آن نداریم . تازمانی که نظام جامع مشارکت تدوین و تصویب نشود هرکسی از ظن خود به این مقوله خواهد پرداخت.
سرمشق نیوز؛و برای حل این مشکل مهم که مشارکت پولی با مردم است و مشارکت در عزل و نصب ها و سایر دخالت ها با مدیران سایر نهادها چه تدبیری اتخاذ شده است؟

پاپایی؛در مورد دوم نقش ندادن به گروه های مردم نهاد است که هم در بعد مساعدت و هم در بعد نظارت در این خصوص هم جلسات خوبی تشکیل شده است وهدف ما این است تا نقش آفرینی این گروه ها را در آموزش و پرورش فراتر از موضوع پول و کمکهای مالی فراهم کنیم که بعد از طی مراحل اطلاعات کاملتری را اعلام خواهیم کرد.
سرمشق نیوز؛می توانید نمونه ای از این گروه های مردم نهاد را نام ببرید ؟

پاپایی؛سخن شما در عدم تحقق کامل قانون شوراها حرف درستی است . اما این طرح و این ادعا آن هم با این قاطعیت که تنها دستاورد قانون شوراها دخالت های نارواست جفای مضاعف به قانون شوراها است. در هیچ یک از مواد قانون حقی برای دخالت در انتصابات پیش بینی نشده است. اگر ماده ای از قانون چنین حقی را مطرح نموده مصداقی بفرمایید و در حال حاضر در حال تدوین سازوکار قانونی هستیم اما جهت اطلاع همه سامانه های مردم نهاد مجوز دار علاقمند به فعالیت در حوزه تعلیم و تربیت در گستره آن تعریف می شوند حتی افراد نیکو اندیش علاقمند که به این کار با ذوق و شوق نگاه می کنند.

سرمشق نیوز؛برنامه و ابزار شما برای مشارکت ارگان ها در پرداخت مالی شان به اموزش و پرورش چیست ؟ چرا تا بحال این کار به نحو خوب انجام نشده ؟
پاپایی؛یکی از ظرفیت های خوب قانون ظرفیت های درآمدی آن و تکالیفی است که برای سایر بخش های دولت پیش بینی کرده است . گرفتن حق علاوه بر قانون نیازمند پی گیری و تعامل و تدوین شیوه نامه و بسترسازی برای اجرای قانون است .شاید برای,شما عجیب باشد که بگویم برخی مواد درآمدی قانون شوراها بعد از بیست,سال همچنان فاقد شیوه نامه و دستورالعمل اجرایی هستند . به همین منظور سیاست مشخص ما تدوین این دستور العمل ها و,شیوه نامه ها بوده است. به عنوان مثال در این مدت کوتاه کارگروه درآمدها را با عضویت,مدیران بودجه و مشارکت پنج استان برتر تشکیل دادیم و برای اولین بار دستور العمل اجرایی مواد مرتبط با تکالیف شهرداری ها را نهایی کردیم که بعد از مستند سازی به استانها ارسال خواهد شد . گام بعدی و برنامه بعدی استفاده از فناوری ها برای گرفتن حق آموزش و پرورش است,و به همین دلیل طراحی سامانه جامع درآمدهای مصرح در این قانون را داریم تا د لحظه بدانیم کدام شهروند در کجا و به چه منظور عوارضی را به آموزش و پرورش پرداخت کرده است,چیزی,که اکنون به لطف برخی شهرداری ها و غفلت آموزش و پرورش دقیق نیست و مشخصا نمی دانیم مثلا شهردار ی های کشور در ماه یا یک سال دقیقا چقدر در آمد داشته اند تا سهم پنج درصد آموزش و پرورش از آنها مطالبه شود.

سرمشق نیوز؛با توجه به این مشکلات،ابزار تان برای ملزم کردن این ارگان ها برای پراخت سهم شان چیست؟
پاپایی؛بی اطلاعی یا به عبارت بهترکم اطلاعی استانداران و حتی مدیران کل حوزه ستادی را نمی توان کتمان کرد دوستان باید کمک کنند مطالبه محوری و اجرای قانون شوراها و عمل به وظایف توسط سایر دستگاها سهمی در گفتمان غالب معیشت محور داشته باشد تا استیفای حقوق نظام آموزشی در کنار حقوق فردی هم تمرین شود.اما به طور کلی بخواهیم بحث کنیم ابزار مشخص است ما نه صدقه می خواهیم و نه دست زوری با کسی داریم اما اجرای قانون را پی گیر هستیم . ملزم به ارائه گزارش از عملکرد دستگاهها به دولت هستیم و بی تعارف گزارش خواهیم داد. هر جا تعامل نیاز باشد با تواضع تعامل خواهیم کردهم چنین هرجا کوتاهی از آموزش و پرورش بوده به سرعت جبران خواهیم کرد و بستر را ایجاد خواهیم کرد تا بهترین شرایط فراهم شود.البته لازم به ذکر است که هم زمان بازنگری در قانون شوراها را هم در دستور کار داریم .مطالعات و پژوهش علمی تقریبا تمام شده ،و چند روز قبل در انزلی نمایندگان مجلس هم اعلام کردند آماده اند با فوریت طرح بازنگری در قانون شوراها را پی گیری کنند همه اینها در کنار هم و هم چنین با کمک شما انشالله به استیفای حق منجر خواهد شد و قانون اجرایی تر خواهد شد.
سرمشق نیوز؛آقای پاپایی اگر شوراها اینقدر در زمینه ورود هزینه فکری و سرمایه های نقدی به آموزش و پرورش مهم هستند چرا عملا در آموزش و پرورش نادیده گرفته میشدند یا میشوند و اخیرا رو آمدند ؟؟ چه کسی یا کسانی باعث این امر بودند ؟؟ کم کاری از کجاست ایا فقط مدیران قبلی شما مقصر هستند یا شما خیلی فعال و رسانه ای تر هستید ؟؟

پاپایی؛نه ،در گذشته هم کار شده که سال ۹۵ قانون شوراها بیش از هزار و پانصد میلیارد درآمد داشته است اما ظرفیتها کامل به کار نگرفته شده است به طور کلی رویکرد دولتها هم به مقوله قانون متفاوت بوده است ،نحوه مواجه برای اجرا هم از تعارف تا هرچه دادن تا مطالبه محوری متفاوت است رویکرد سازمان در استیفای حقوق آموزش و پرورش مطالبه محوری است و در کنار آن سیاست رئیس سازمان فعال سازی شوراهای آموزش و پرورش ،استان، کلان شهر ها و حتی مناطق است. در این مدت کوتاه همه جلسات شوراها با حضور استاندار بوده است و اعلام کردیم مصوبات فقط,با امضا ی استاندار اعلام شود که ضمانت اجرایی داشته باشد و شخص رئیس سازمان در جلسات استانها شرکت می کند که همه اینها به اجرایی و جدی شدن قانون شوراها کمک می کند البته باید بدانیم که رسانه ها نیز جایگاه خود را دارند و گزارش ها هم به دولت و هم به مجلس داده می شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *