۱۸ بهمن؛ برگزاری انتخابات الکترونیک هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

اخبار

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره، گفت: انتخابات عضویت نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره در تاریخ ۱۸ تا ۲۰ بهمن برگزار می شود.

اصغر حصیری مشاور وزیر و رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره، اظهار کرد: ماده ۱۲ بند ۳ اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش اختیار داده است، اعضای هیئت امنا را تعیین کند و وزیر آموزش و پرورش این وظیفه را تفویذ کرد تا به صورت انتخابات از بین فرهنگیان دو نفر به عنوان عضو هیئت امنا و یک نفر بازرس ویژه انتخاب می‌شود.

وی افزود: مرحله اول انتخابات به صورت الکترونیک است و سهمیه هر استان تعیین شده است که در نهایت ۸۳نفر به مرحله دوم راه خواهند یافت و یک روز فرصت تبلیغات به آنها در تهران داده می‌شود و انتخابات در مرحله دوم به صورت حضوری خواهد بود.

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از ۱۱ بهمن ماه ثبت نام کاندیداها شروع می‌شود و تا ۱۷ بهمن ادامه دارد و در تاریخ ۱۸ تا ۲۰ بهمن انتخابات برگزار شده و در همان شب نتایج اعلام خواهد شد.

حصیری ادامه داد: ما صندوق ذخیره فرهنگیان نیستیم و انتخابات هم توسط صندوق برگزار نمی‌شود و از عملکرد صندوق دفاع یا نقد نمی‌کنیم بنده به عنوان مشاور اقتصادی وزیر هیچ نقشی در وضعیت گذشته, حال و آینده صندوق ذخیره نخواهم داشت.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهادی داشتیم تا میان دو نفری که قرار است در هیئت امنا عضو شوند یک نفر از میان زنان باشد و این پیشنهاد از سوی وزیر آموزش و پرورش در حال بررسی است.

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره بیان کرد: افرادی که انتخاب می‌شوند به عنوان نماینده وزیر در هیئت امنا هستند که اشراف دارد بر مراحل صندوق، هم اکنون هیئت امنای صندوق ۵ عضو دارد که دو نفر دیگر به آن اضافه خواهند شد.

حصیری خاطرنشان کرد: هدف اصلی شفاف‌تر شدن است و می‌خواهیم ببینم دو نفر هیئت امنا که حضور می‌یابند چه تاثیری در ادامه ماجرا خواهد داشت. این طرح برای گام نخست دو نفر از همکاران فرهنگی حضور می‌یابند و به همکاران ما گزارش خواهند داد.

وی گفت: معلمانی که ۱۲ سال سابقه کار دارند و افرادی که ۵ سال عضو صندوق ذخیره و مدرک کارشناسی یا معادل آن داشته باشند می‌توانند ثبت‌نام کنند و معاونان وزیر, مدیران کل, معاونان آنها و روسای مناطق نمی‌توانند ثبت‌نام کنند.

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: کاندیداها می‌توانند در سامانه و فضای مجازی ثبت‌نام کنند و اجازه تبلیغات محیطی ندارند.

حصیری گفت: آدرس سامانه انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان عبارت است از: entekhabat.medu.ir.

منبع:تسنیم

1 نظر در “۱۸ بهمن؛ برگزاری انتخابات الکترونیک هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *