با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد؛ نشست مشترک معاونین ومدیران کل آموزش وپرورش سراسر کشور

اخبار سرویس گزارش

امروز نشست مشترک معاونین ومدیران کل آموزش وپرورش سراسر کشور با حضور سید محمد بطحایی، در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

سید محمد بطحایی با تجلیل ازهمه مدیران ومعاونینی که در سال های اخیر در حوزه های ستادی خدمت نمودند واکنون در جاهای دیگر مشغول خدمت هستند، گفت: موضوع تیم وکار تیمی درآموزش وپرورش بسیار مهم است وتوجه به آن بسیار ضروری است، غافل شدن ازمفهوم تیم وکار تیمی، ما را از اهداف نظام تعلیم وتربیت دور می کند.

 

وی ادامه داد: اولین موضوع مورد نیاز کارتیمی،  مهارت های موردنیاز است که افراد باید مهارت های فردی  مورد نیاز را دارا باشند تا بتوانند تیم را همراهی کنند بنابراین اگر اعضای تیم مهارت های لازم برای تعامل باسایر اعضا وهمچنین توانایی حل مسئله را نداشته باشند، اهداف تیم  محقق نخواهد شد.

 

بطحایی افزود: برخی اوقات شاهد آن هستیم که افراد به جای مهارت  حل مسئله بطور دائم، از صورت مسئله سخن می گوید ومهارت حل مسئله را ندارند .

 

وی تصریح کرد: ممکن است  همه افراد تمام مهارت های لازم رانداشته باشند اما در یک حوزه مهارت دارند وهمکاری لازم را نیز باسایر اعضا دارند واین موفقیت تیم رادرپی خواهد داشت.

 

وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: در یک دستگاه وسازمان، گروهی موفق است که خود را تبدیل به تیم کند و روحیه همکاری و همدلی را افزایش دهد.

 

وی ادامه داد: برای تحقق اهداف یک تیم،  اعضا باید از چهار مرحله عبور کنند اولین مورد مرحله شکل گیری است، وافراد در این مرحله  سعی می کنند مهارت خود را به سایر اعضا نشان دهند واین موضوع یک امر طبیعی است وسایرین باید تحمل کنند تا تیم شکل گیرد.

 

عضوکابینه تدبیر وامید اضافه کرد: مرحله دوم طوفانی شدن است که بسیار مهم می باشد وافراد سعی می کنند با توجه به تجارب خود ایده های خود را اثبات کنند وآنها را در دستور کار تیم قرار دهند  وبه همین دلیل  افراد مهارت شنوایی کمتری داشته و بیشتر تلاش می کنند نظرات خودشان را بر روح سازمان حاکم کنند وممکن است دراین مرحله ایده های افراد جای اهداف تیم را بگیرد وخطراتی ازجمله متلاشی شدن تیم و یا  انشقاق در تیم، به وجود آید ودر نهایت تیم تنزل پیدا کند وتبدیل به گروه شود واهداف گروه جایگزین اهداف تیم شود  ودر عین حال ممکن است ظاهر تیم حفظ شود اما اهداف موردنظر محقق نخواهد شد.

 

وی افزود: :در کار تیمی مهم نیست افراد چقدر حرف می زنند  بلکه آنچه مهم است این است که افراد اهداف تیم را تا چه میزان محقق کرده اند اعضای تیم نباید نسبت به هم موضع بگیرند.

 

بطحایی سومین مرحله کارتیمی را مرحله تعادل برشمرد وتصریح کرد: اگر اعضا از مرحله پر خطر دوم به سلامت بگذرند، مرحله تثبیت می رسد ودر مرحله چهارم تیم به مرحله کارآمدی خواهد رسید و همه اعضا ارزش گذاری شان  بر روی سایر افراد براساس سهمی است که افراد در پیشبرد اهداف تیم بر عهده داشتند.

 

وی ادامه داد: همکاری، اعتماد و انسجام سه مولفه وعنصر مهم  برای موفقیت تیم است. بنابراین تا آنجا که ممکن است تعارض باید در تیم کاهش پیدا کند وانسجام دائما در حال افزایش باشد واعضای تیم برنده شدن رابرای همه بدانند ودائما به موفقیت تیم بیندیشند واعضا نباید خودشان را از سایرین جدا بداند.

 

وزیر آموزش وپرورش در خصوص سند تحول گفت: با طراحی برنامه هایی باید فاصله بین آموزش و پرورش با جامعه را کاهش دهیم و در این راستا عکس العمل های به موقع آموزش وپرورش در حوادثی که پیش می آید و همچنین حساسیت بالا در برابر مسائل مرتبط با آموزش وپرورش است.

 

وی از ابلاغ برنامه ها ی سال۹۶ در ابتدای سال به استان ها براساس سند تحول خبر داد  و خاطرنشان کرد: از حوزه های مختلف ستادی می خواهم صورت وضعیت میزان اجرای سند تحول را ارائه دهند. البته تاکنون  گزارش اقدامات انجام شده به اینجانب ارسال شده است.

 

وزیر آموزش وپرورش درخصوص نحوه ارزیابی از کیفیت اجرای سند تصریح کرد: براساس سامانه طراحی شده در خصوص تحقق اهداف سند تحول در حوزه های مختلف، درصد اجرایی شدن اهداف باهم متفاوت است و ۲۳ هدف جزو لایه  اول  اهداف هستند وتعیین راهکارها نیز جز اهداف بعدی است.

 

وی ادامه داد: درسال جاری علاوه بر برنامه های سال ۹۶ ، پروژه هایی را نیز اجرایی کردیم که می توان به موضوع مهارت آموزی، آموزش وتوسعه مهارت های زندگی، اجرای نظام سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران،آموزش ویژه خانواده ها، تولید برنامه های ویژه مناطق، آموزش مستمر برای مدیران مناطق، اشاره کرد.

 

وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: خانواده ها وآموزش وپرورش باید همسو باشند تا تربیت صحیح محقق شود، وضروری است برنامه های ویژه ای برای آموزش والدین ارائه شود.

 

وی ادامه داد: زمینه ای باید فراهم باشد تا معلمانی که شایستگی مدیریتی را دارند بتوانند کاندید شوند و همچنین ازظرفیت تشکل ها نیز باید بیش از پیش استفاده شود ودایره انتخاب مدیران باید از سطح رئیس منطقه فراتر رود.

حسین خنیفر، سرپرست دانشگاه فرهنگیان، در این نشست با اشاره به اینکه قداست کار معلمی، قداستی ادیانی است، اظهار کرد: در اغلب کشورها تنها از طریق مراکز تربیت معلم،  نیروی انسانی مورد نیاز تعلیم وتربیت تامین می شود و از خارج  از دانشگاه های تربیت معلم، نیرویی وارد مدارس نمی شود.

 

وی گفت: حضور در کسوت معلمی، یک اتفاق نیست بلکه یک توفیق است ودوعامل توانایی وتمایل از عوامل موفقیت  معلم در تعلیم وتربیت است .

 

خنیفر اضافه کرد: شنود موثر، آینده پژوهی، تحمل، مستندسازی، چند جانبه نگری، نداشتن نگرش افراطی، اصلاح و تغییر خود وانبار تجارب ازجمله فاکتور های  یک معلم موفق است.

 

استقرار ساختار جدید آموزشی

 

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه در ادامه این نشست گفت: استقرار ساختار آموزش و پرورش را با حفظ کیفیت انجام می دهیم و سعی داریم تا کیفیت را تحقق ببخشیم.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۷-۹۸ استقرار ساختار به مرحله نهایی خواهد رسید و اولین خروجی های نهایی آموزش و پرورش از ساختار جدید خارج خواهد شد و می توانیم از ساختار جدید،براساس خروجی های آن، ارزیابی  داشه باشیم.

 

زرافشان اضافه کرد: بر اساس ساختار جدید یک سال افزایش سال های تحصیلی به شاخه فنی و حرفه ای و کار دانش خواهیم داشت و با یکسال آموزش بیشتر، مهارت و توانایی های دانش آموزان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش را افزایش خواهیم داد.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه در شرایط فعلی برای دانش آموزان مدارس کشور در پایه یازدهم امتحان نهایی و در پایه دوازدهم آزمون کنکور سراسری برگزار می شود، گفت: در استقرار نظام جدید آموزشی، امتحان نهایی دانش آموزان با آزمون کنکور در یک سال تحصیلی برگزار خواهد شد.

 

زرافشان تصریح کرد: مهمترین چالشی که در استقرار پایه جدید، با آن مواجه می شویم،چالش نیروی انسانی است.

 

وی گفت: با استقرار پایه دوازدهم جمعیت دانش آموزی حدود ۵۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت و ما نیاز به فضای فیزیکی خواهیم داشت. از این تعداد ۳۳۰ هزار نفر دانش آموزان هنرستان ها هستند که بایست در هنرستان های موجود مستقر شوند.

 

زرافشان عنوان کرد: در تامین فضا از استان ها خواسته ایم  براساس شناسنامه فیزیکی مدارس از ظرفیت اسمی مدارس که سازمان نوسازی مدارس تهیه کرده، استفاده گردد. در حال حاضر بسیاری از مدارس تا ۵۰ درصد کمتر از ظرفیت اسمی کار می کنند.

 

دانش، نگرش و مهارت لازمه ی شایستگی فرد در سازمان

 

اسفندیار چهاربند، رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات، در این نشست اظهار کرد: مهمترین چالش های موجود در حیطه شرح شغل مدیران شامل  به روز نبودن شرح وظایف، مشخص نبودن فرآیند شاخص های انتخاب مدیران،  نامشخص بودن بخش فعالان در نظام سنجش صلاحیت مدیران و عدم ارائه دوره های تخصصی به مدیران می باشد.

 

وی افزود:  دانش،نگرش ومهارت  سه عنصری است که باید تبدیل به توانایی شود تا شایستگی های لازمه اتفاق افتد.

 

چهاربند ادامه داد: شایستگی های عمومی ( خلاقیت، سطح تحصیلات، سن و…)، شایستگی مدیریتی و شایستگی های تخصصی از جمله موارد انتخاب مدیران شایسته براساس سند تحول خواهد بود.

 

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین احصای شایستگی ها انجام شده، ونظام رتبه بندی نیز انجام می شود.

 

اصلاح ساختار  در وزارت آموزش و پرورش

 

علی الهیار ترکمن، معاون پشتیبانی، توسعه و مدیریت وزارت آموزش و پرورش در نشست معاونین و  مدیران کل سراسرس کشور مورد اصلاح ساختار سازمانی گفت: مثلث ساختار، منابع مالی و نیروی انسانی در فرایند اثربخشی سازمان بسیار موثر است.

 

وی همچنین اذعان داشت: ساختار و نیروی انسانی تاثیر مستقیم بر نرخ نیاز منابع مالی دارد، به همین علت روی ساختار  از سوی دولت، بسیار تاکید شده  است تا ساختار در دستگاه های دولتی اصلاح شود.

 

الهیارگفت: با توجه به نامه مهرماه ریاست جمهوری در جهت چابک سازی دولت، دستگاه های دولتی باید به پنج معاونت و سی باکس تغییر یابند.

 

وی تاکید کرد: برای اجرای دستور ریاست جمهوری کارگروهی تشکیل شده است تا بنیان های آموزشی و پرورشی این وزارت خانه تضعیف نگردد.

 

معاون پشتیبانی، توسعه و مدیریت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پس از تصویب چارت ستاد و اصلاح آنها این تغییرات در استان ها هم رخ خواهد داد.

 

خود ارزیابی عملکرد هر حوزه در قبال سند تحول بنیادین

 

رضا مددی مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین در این گردهمایی، گفت: ۱۳۱ راهکار برای سند تحول تولید شده است و از همه حوزه ها خواسته شده بود تا از سال ۹۰ در قبال هر راهکار سند تحول برنامه هایی را که انجام داده اند را بیان کنند و با خود ارزیابی، عملکرد خود را در قبال سند تحول بنیادین بسنجند.

 

وی ادامه داد:  راهکارهایی هست که چندین برنامه برای آن اجرا شده است اما ممکن است اثر بخشی آنها در مدرسه ضعیف باشد که با بررسی این مسایل سعی در اثربخش کردن برنامه ها می کنیم.

 

مددی اذعان داشت:  اجرای سند تحول از مسیر اجرای برنامه های توسعه و سنواتی راهکار دیگری ندارد. و همه حوزه ها می دانند کدام یک از راهکارهای سند تحول مرتبط با آن ها است و برنامه های اجرایی سنواتی و توسعه ای خود را در این راستا دیده اند.

 

مشاور وزیر گفت: با روش خود ارزیابی هر حوزه وظیفه دارد که برنامه های خود و عملکرد برنامه های استان ها را بررسی کند و سپس ما این ارزیابی ها را پایش می کنیم و درستی آن را بررسی می کنیم.

 

 

ایجادحساب یکپارچه در ۸۵ هزار مدرسه سراسرکشور

 

منصور مجاوری، مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دستور مقام عالی وزارت درخصوص پیگیری و تشکیل کمیته اقتصادی، اظهار کرد: اقتصاد آموزش وپرورش نباید با مسائل هیجانی همراه شود و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب بهترین راهکار اجرای اصول اقتصاد مقاومتی است.

 

وی ادامه داد: حساب یکپارچه ای در  ۸۵ هزار مدرسه سراسرکشور، ایجاد شده است البته در این راستا برخی مدارس به هر دلیلی، از ایجاد حساب  یکپارچه خودداری می کنند ولی ما تا تحقق کامل این طرح پیگیر موضوع هستیم.

 

مجاوری اذعان داشت: رها شدن برخی منابع موجود در آموزش و پرورش از جمله فضاهایی که در برخی مناطق وجود دارد، مشکلاتی رابه وجود آورده است. در این زمینه برخی مدارس را به هنرستان کشاورزی تبدیل کردیم.

 

مشاور وزیر گفت: پیگیر رفاهیاتی برای فرهنگیان هستیم که شامل مسکن فرهنگیان، تسهیلات و… می شود.

 

مجاوری با اشاره به استقبال آموزش و پرورش از طرح های کارآمد گفت: هراستانی که می تواند  طرحی را اجرا کند به وزا تخانه اطلاع دهد تا شرایط سرمایه گذاری را در آنجا  فراهم  کنیم.

 

وی همچنین از پیگیری  ارائه خدمات دندانپزشکی برای فرهنگیان خبر داد و گفت: خرید با کارت اعتباری تا سقف ۵۵ میلیون تومان، تسهیلات خرید خودرو و…از جمله مواردی است که برای رفاه فرهنگیان در دستور کار وزارتخانه قراردارد.

 

IPTV در مرحله آزمایش

 

محمد رضا اسماعیلی مشاور وزیر در حوزه فن آوری و اطلاعات اظهار کرد: تلویزیون تعاملی و iptv این وزارتخانه و یا به تعبیری ott به مرحله آزمایشی رسیده است و هدف آن این است که برنامه ها را بطور مستقیم به سطوح مختلف در آموزش و پرورش برساند.

 

وی با اشاره به اینکه پروژه سینا آموزش و پرورش را صاحب یک رسانه خواهد کرد، گفت: در پروژه سینا ما قادر خواهیم بود که بینندگان برنامه اعم از اولیا، دانش آموزان، معلمان و مدیران را انتخاب کرده و برنامه ها را در اختیار آنان قرار دهیم.

 

وی ادامه داد: علاوه بر تلویزیون تعاملی، بستری برای تمامی ذی نفعان آموزش و پرورش تعریف شده است که می توانند پس از رجیستر شدن، به محتوایی که برای آنان فراهم شده دسترسی داشته باشند همچنین  بخش خصوصی می تواند وارد شود و با نظارت و کنترل بر محتوی به عنوان رگولاتوری،  وارد این عرصه شود.

 

 

 

انتخابات نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان

 

حصیری مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش در زمینه انتخابات نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت : قرار شده دو نفر از اعضای هیات امنا و یک نفر از بازرسین صندوق از طریق معلمان و با انتخابات بطور مستقیم انتخاب شوند‌.

 

وی ادامه داد: افرادی که از طریق برگزاری انتخابات،  انتخاب می شوند و در هیات امنا وارد می شوند طبق اساسنامه قادر به انتخاب اعضای هیات مدیره صندوق خواهند بود.

 

حصیری اذعان داشت: انتخابات در دو مرحله صورت می گیرد در مرحله استانی بصورت الکترونیکی و منتخبان استانی در جلسه ای کشوری منتخبان نهایی را انتخاب خواهند کردکه این مرحله از انتخابات بصورت کشوری خواهد بود.

 

مشاور وزیرتاکید کرد: دستور وزیر این است که تمامی  این انتخابات بصورت کاملا شفاف و روشن پیش برود.

 

 

تعامل با تشکل های قانونی و اثر گذار

 

عبدی مشاور وزیر درباره  کمیته تشکل ها گفت: قرار است مجمعی تشکیل شود تا تشکل های قانونی و اثر گذار در آموزش و پرورش و بدون در نظر گیری گرایش سیاسی تشکل در آن حضور داشته باشند و بتوانند در تصمیم گیری ها در آموزش و پرورش اثر داشته باشند.

 

وی ادامه داد: هدف ما این است که این مجمع ها تا پایین ترین سطوح آموزش و پرورش حضور داشته باشند و بتوانند نظرات خود را ارایه دهند.

 

درخصوص سامانه انتخاب و انتصاب مدیران

 

عظیم محبی مدیرکل متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه این گردهمایی گفت: برای انتخاب و انتصاب مدیران در سال آینده، بر اساس سامانه ای عمل خواهیم کرد.

 

وی اظهار کرد: بر این اساس فراخوانی برای انتخاب مدیران زده شد و تعداد زیادی از همکاران ما نظرات خود را برای ما ارسال کردند و اکثریت شرکت کنندگان در نظرات با اصل شایسته سالاری و انتخاب به این نحو و بر اساس گرفتن آزمون برای تعیین برخی ملاک ها موافق بودند

 

محبی گفت: پیش نویس فرایند انتخاب و انتصاب آماده شده است و در حال حاضر منتظر آماده شدن سامانه برای شروع کار هستیم.

 

مدیرکل متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه، کمیته ای در هر منطقه برای انتخاب و انتصاب مدیران تشکیل خواهد شد و دبیری این کمیته به انتخاب رییس منطقه خواهد بود، اظهار کرد: در مراحل بعدی افراد در سامانه ثبت نام خواهند کرد و سپس با برگزاری آزمون از منابعی مشخص و مصاحبه، افراد با بیشترین امتیاز تعیین و معرفی می شوند.

 

راه اندازی تلویزیون تعاملی سینا، با هدف کاهش آسیب های اجتماعی

 

مهدی علی اکبر زاده، مشاور معاون حقوقی وزیر اظهار کرد: آنچه در تلویزیون تعاملی سینا  مد نظر ما است؛ آموزش والدین پیرامون آسیب های اجتماعی و آنچه که باید مدیران آگاه باشند، است.

 

وی ادامه داد: در حوزه خانواده، در تلویزیون تعاملی، برنامه هایی با موضوعات اعتیاد، مسایل بلوغ دختران و پسران، فضای مجازی و اینترنت، خودکشی، عفاف و حجاب تهیه شده است که هر کدام از این برنامه ها به والدینی که دانش آموزان مرتبط با این سنین را دارند، ارایه می گردد.

 

علی اکبر زاده گفت: لازم است خانواده ها را در بحث  آسیب های اجتماعی، آگاه کنیم و راهکار پیشگیری را مطرح کرده و آموزش دهیم و اگر فرزندی درگیر آسیب های اجتماعی شد راهکارهای مدیریت این مساله را به آنها ارایه دهیم.

 

منبع:روابط عمومی وزارت اموزش و پرورش

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *