در دیدار شورای تشکل های اصلاح طلب دانشجو معلمان با معاونت پشتیبانی و مالی وزارت آموزش و پرورش مطرح شد :هیچ جای دنیا امکان ادامه تحصیل دانشجویانی که برای معلمی تربیت می شوند وجود ندارد و بیشتر به ارتقای مهارت های حرفه ای معلمان توجه می کنند .

اخبار اختصاصی سرویس گزارش

در دیدار شورای تشکل های اصلاح طلب دانشجومعلمان با معاونت پشتیبانی و مالی وزارت آموزش و پرورش مطرح شد :
حیدری درخواست ایجاد بستر برای انسجام تشکل های اصلاح طلب دانشگاه های زیرمجموعه آموزش و پرورش را داشت .
هاشمی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فرهنگیان تهران :تا به حال بیش از ۱۷ تشکل دانشجویی اصلاح طلب در پردیس های فرهنگیان سراسر کشور ایجاد شده است .
الله یار معاونت پشتیبانی و مالی وزارت آموزش و پرورش :انسجام و فعالیت های تشکل های دانشگاه های فرهنگیان طبق چارچوب و قوانین کشورمان در راستای اهداف تربیتی نسل بعدی است و باید

یکشنبه بعدازظهر معاونت پشتیبانی و مالی وزارت آموزش و پرورش میزبان نمایندگان تشکل های انجمن اسلامی دانشگاه فرهنگیان تهران ، مجمع اسلامی دانشگاه شهید رجایی و شوراهای صنفی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان – بودند .
در این که با دستور وزیر آموزش و پرورش و به مناسبت ۱۳ آبان برگزار گردید علاوه بر الله یار معاونت پشتیبانی ، عبدی مشاور نشکل های وزیر ، گرد مشاور عالی و همچنین حمیدی مشاور معاونت نیروی انسانی نیز حضور داشتند .
در ابتدای جلسه دانشجویان به بیان مطالبات و دغدغه های خود پرداختند .
حیدری با بیان روکرد تشکل ها نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی خواستار انسجام بیشتر بین تشکل ها بود و زمینه این موضوع را از طریق ایجاد بستر از طرف آموزش و پرورش از طریق به رسمیت شناختن این تشکل ها می دانست .
هاشمی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فرهنگیان تهران درباره فعالیت های انجام شده در دانشگاه فرهنگیان گفت : ما در سه سال گذشته و پس از باز شدن نسبی فضای سیاسی کشور موفق به تشکیل ۱۷ تشکل اصلاح طلب انجمن اسلامی در پردیس های کشور شدیم که درحال حاضر تلاش می کنیم که این تعداد به بالای ۲۰ تشکل برسد و در هر پردیس استانی یک انجمن اسلامی فعالیت کند .
امیرحسین آلادپوش دبیر کمیته فرهنگی انجمن اسلامی دانشگاه شهبد رجایی به دلایل لزوم انسجام تشکل و ایجاد ساختاری برای حفظ و پویایی تشکل های دانشگاه های زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش پرداخت .
احسان الیاسی و اسما رضایی از شورای صنفی دانشگاه های شهید رجایی و فرهنگیان موضوعات صنفی را مطرح کرده و از مدیریت استانی پردیس ها ی دانشگاه فرهنگیان گلایه داشتند .
الیاسی خواستار پیگیری ۹ ترمه شدن متعهد خدمت دانشگاه شهید رجایی به دلیل تعداد زیاد واحدهای درسی بود .
رضایی نیز از عدم برابری ظرفیت ها و امکانات پردیس های دانشگاه فرهنگیان با دانشجویان جذب شده گلایه داشت .
پس از صحبت دانشجویان حمیدی فرستاده معاونت نیروی انسانی ضمن تایید صحبت های الیاسی مبنی بر بالا بودن تعداد واحدهای درسی گفت : این موضوع از دهه ۶۰ وجود داشت و پیگیری های دانشجویان به دلیل مصوبات سازمان استخدامی و مجلس به جایی نرسید .
ما به دنبال تبصره و بندها و بخشنامه هایی هستیم که بتوانیم این مشکل را برای دانشجویان دانشگاه شهید رجایی حل کنیم .
حمیدی همچنین اظهار کرد : بحث امکانات رفاهیی برای دانشجومعلمان باید به شدت مطرح شود چون این دانشجویان باید معلم شوند و سطح رفاه قابل قبولی داشته باشند .
مرضیه گرد مشاورعالی وزیر نیز گفت : بعضی مسائل را نمیتوان حل کرد به عنوان مثال همین موضوع ۹ ترمه شدن دانشجویان دانشگاه شهید رجایی ، انجام این کار مستلزم تغییر قوانینی است که مصوب سال ها پیش است .
گرد همچنین از انسجام تشکل های دانشجویی حمایت کرد و قول پیگیری این موضوع را داد .

درپایان نیز الله یار معاونت پشتیبانی و مالی ضمن تقدیر از دانشجویان برای فعالیت در حوزه های فرهنگی و اهمیت به ایفای نقش خود به عنوان نخبگان جامعه گفت : بحث تشکل ها و انسجام آن ها ظرفیت خوبی است تا مارا به خرد جمعی دانشجویان وصل کند که باغث رشد مسئولین شده که به اتخاذ تصمیمات بهتری منجر می شود ..
الله یار ضمن مخالفت با ادامه تحصیل دانشجویان گفت : هیچ جای دنیا امکان ادامه احصیل دانشجویانی که برای معلمی تربیت می شوند وجود ندارد و بیشتر به ارتقای مهارت های حرفه ای معلمان توجه می کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *